Co słychać na siłowni

Jak prawidłowo pielęgnować dłonie?

dłonie pielęgnacja

Skóra na dłoniach człowieka jest tym elementem, który bardzo szybko ulega procesom starzenia się. Różnego rodzaju czynniki mogą bardzo negatywnie wpływać na pogorszenie się jakości owej skóry. Jednakże nie oznacza to wcale, że o skórę na dłoniach nie należy i nie można odpowiednio dbać. Jak najbardziej należy, można i warto.

Właściwa pielęgnacja

Żeby móc mówić o właściwej dbałości o skórę na dłoniach, nie wystarczy sięgać po kremy czy też innego rodzaju kosmetyki. Bardzo istotne będzie podporządkowanie się również innym istotnym zasadom. Odnosząc się do owych kosmetyków, ważne jest sięganie po te, które posiadają właściwy dla skóry człowieka poziom pH. Nie należy dłoni zbyt długo trzymać w gorącej lub bardzo ciepłej wodzie, ponieważ w ten sposób możemy powoli pozbywać się ochronnej warstwy na nich. Istotnym elementem jest sięganie po dobrej jakości kremy do rąk. Po każdej czynności związanej z negatywnym wpływem na skórę na dłoniach, należy owego kremu użyć. Krem do rąk należy odpowiednio dobrać mając na uwadze rodzaj skóry, jakim się odznaczamy.

Warto jest przynajmniej raz na tydzień zrobić sobie peeling na dłonie. Dzięki temu możemy sprawić, że skóra na naszych dłoniach będzie bardziej wygładzona. Przy okazji wykonywania jakichkolwiek prac domowych, podczas których nasze dłonie są narażone na działanie szkodliwych substancji oraz czynników, należy sięgać po gumowe rękawiczki, dzięki którym zapewnimy im właściwą ochronę. Znacząco w ten sposób możemy poprawić jakość skóry na naszych dłoniach.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *