Co słychać na siłowni

Od czego zacząć kupowanie sprzętu do domowej siłowni?

Od czego zacząć kupowanie sprzętu do domowej siłowni?

Myślisz nad domową siłownią? To świetny pomysł, jeśli tylko masz trochę miejsca i chęci do ćwiczeń. Trening w domu wymaga odpowiedniej mobilizacji, ale gdy już wyposażysz swoją siłownię, z pewnością będziesz do niej zaglądać z przyjemnością.

Odpowiednie miejsce

Gestią kluczową w projektowaniu swojej siłowni domowej jest miejsce. Od niego bowiem zależy, jakie sprzęty się w niej znajdą. Trudno jest wstawić dużą, profesjonalną bieżnię z mnóstwem udogodnień do pokoju, w którym ledwie możesz wyprostować ręce i obrócić się wokół własnej osi, nie przewracając żadnych przedmiotów.

Jeżeli więc widzisz, że nie dysponujesz zbyt wielką, wolną przestrzenią, dobrym pomysłem będzie orbiterek. Nie zajmuje on dużo miejsca, a dzięki niemu fantastycznie wymodelujesz swoje ciało. Przy okazji nie obciążysz też stawów, ponieważ wykonujesz okrężne ruchy.

Inne rozwiązanie to zestaw hantli, mata oraz taśma do ćwiczeń. Aby trenować z tym sprzętem, potrzebujesz tyle miejsca, aby swobodnie rozprostować ramiona. Taki trening będzie efektywny i również zmobilizuje wszystkie partie ciała do ćwiczeń.

Składany sprzęt, czyli przenośna siłownia w opakowaniu

A co jeśli masz miejsce w domu, ale tylko, gdy przesuniesz kilka rzeczy w kąt? To nie stoi na przeszkodzie w urządzaniu Twojej siłowni. Na rynku są dostępne niestandardowe opakowania (j. fr. packaging personnalisé) do urządzeń oraz same urządzenia, które łatwo się składa. Dzięki nim w zaledwie kilka chwil rozłożysz lub złożysz swoją salę treningową. To bardzo wygodne, szczególnie w małych mieszkaniach. Dzisiejsze czasy dają nam mnóstwo możliwości.

O takie rozwiązania najlepiej zapytać w sklepie z profesjonalnymi urządzeniami sportowymi. Klasyką jest przenośna, magnetyczna bieżnia czy wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń, które możesz modyfikować. W zależności od tego, nad którą partią ciała chcesz popracować, możesz zrobić z takiego sprzętu rowerek bądź ławkę do brzuszków. Najważniejsze jest jednak to, że sprzęt wcale nie jest ciężki i łatwy do złożenia. Co więcej, umożliwia profesjonalny trening, a niestandardowe opakowania takich sprzętów pomogą Ci w zachowaniu porządku w domu, więc nie grozi Ci zrobienie z niego graciarni. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *