Co słychać na siłowni

Od czego zacząć kupowanie sprzętu do domowej siłowni?

Od czego zacząć kupowanie sprzętu do domowej siłowni?
Suplementy diety - porównaj na Ceneo

Myślisz nad domową siłownią? To świetny pomysł, jeśli tylko masz trochę miejsca i chęci do ćwiczeń. Trening w domu wymaga odpowiedniej mobilizacji, ale gdy już wyposażysz swoją siłownię, z pewnością będziesz do niej zaglądać z przyjemnością.

Odpowiednie miejsce

Gestią kluczową w projektowaniu swojej siłowni domowej jest miejsce. Od niego bowiem zależy, jakie sprzęty się w niej znajdą. Trudno jest wstawić dużą, profesjonalną bieżnię z mnóstwem udogodnień do pokoju, w którym ledwie możesz wyprostować ręce i obrócić się wokół własnej osi, nie przewracając żadnych przedmiotów.

Jeżeli więc widzisz, że nie dysponujesz zbyt wielką, wolną przestrzenią, dobrym pomysłem będzie orbiterek. Nie zajmuje on dużo miejsca, a dzięki niemu fantastycznie wymodelujesz swoje ciało. Przy okazji nie obciążysz też stawów, ponieważ wykonujesz okrężne ruchy.

Inne rozwiązanie to zestaw hantli, mata oraz taśma do ćwiczeń. Aby trenować z tym sprzętem, potrzebujesz tyle miejsca, aby swobodnie rozprostować ramiona. Taki trening będzie efektywny i również zmobilizuje wszystkie partie ciała do ćwiczeń.

Składany sprzęt, czyli przenośna siłownia w opakowaniu

A co jeśli masz miejsce w domu, ale tylko, gdy przesuniesz kilka rzeczy w kąt? To nie stoi na przeszkodzie w urządzaniu Twojej siłowni. Na rynku są dostępne niestandardowe opakowania (j. fr. packaging personnalisé) do urządzeń oraz same urządzenia, które łatwo się składa. Dzięki nim w zaledwie kilka chwil rozłożysz lub złożysz swoją salę treningową. To bardzo wygodne, szczególnie w małych mieszkaniach. Dzisiejsze czasy dają nam mnóstwo możliwości.

O takie rozwiązania najlepiej zapytać w sklepie z profesjonalnymi urządzeniami sportowymi. Klasyką jest przenośna, magnetyczna bieżnia czy wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń, które możesz modyfikować. W zależności od tego, nad którą partią ciała chcesz popracować, możesz zrobić z takiego sprzętu rowerek bądź ławkę do brzuszków. Najważniejsze jest jednak to, że sprzęt wcale nie jest ciężki i łatwy do złożenia. Co więcej, umożliwia profesjonalny trening, a niestandardowe opakowania takich sprzętów pomogą Ci w zachowaniu porządku w domu, więc nie grozi Ci zrobienie z niego graciarni. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *