Co słychać na siłowni

Trener personalny

trener personalny

Zawód trenera personalnego cieszy się coraz większym powodzeniem. Osoby poważnie myślące o zdrowiu, wysportowanej sylwetce czy sukcesach sportowych mają u swojego boku zawodowca. Takie wsparcie jest również wskazane przy walce z otyłością. Jego głównym zadaniem jest praca z podopiecznym w oparciu o odpowiednią dietę oraz plan żywieniowy. Jest to działanie zindywidualizowane, u którego podstaw leży kontrola postępów i uzyskanych efektów. Jednak wybór odpowiedniej osoby na to stanowisko wcale nie jest takie prosty.

Podjęta praca z efektem

Oprócz odpowiednio udokumentowanych kwalifikacji osoba ta musi posiadać szereg cech charakteru, które mają ogromny wpływ  na całokształt podjętej pracy. Trener personalny musi być dla nas motywacją. W trudnych chwilach zwątpienia, które z pewnością będą miały miejsce musi umieć podnieść klienta na duchu. Często wymaga to bycia w ciągłym kontakcie. Relację tą powinno charakteryzować zaufanie, gdyż oddajemy w jego ręce nasze zdrowie. Oprócz tego powinna to być osoba komunikatywna i otwarta na nowe wyzwania. Ważne jest też, aby umiała do każdego klienta podejść indywidualnie i z zainteresowaniem.

Jeśli będzie próbowała „załatwić” kilku klientów tym samym planem treningów czy jadłospisem, to może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dobrze jest jeśli wybrany przez nas trener personalny wykonuje swój zawód z pasją. Dzięki temu staje się on realnym przykładem, że chcieć to móc. Jest to dla nas chodząca motywacja, dzięki której mamy ogromną szansę na osiągnięcie sukcesu.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *