Co słychać na siłowni

Sport dla niepełnosprawnych

niepełnosprawni sport

Niepełnosprawność ruchowa jest elementem, który jest związany również z pewnym obniżeniem kondycji psychicznej. Załamanie psychiczne, depresja, brak chęci do życia, zamknięcie w domu. To elementy, które często towarzyszą osobom dotkniętym jakimś kalectwem, koniecznością poruszania się na wózku inwalidzkim. Tak nagła zmiana w życiu człowieka może wywrzeć bardzo dużą presję na człowieka. Jak pokazuje bardzo wiele przykładów osób niepełnosprawnych, czasem ograniczenia są wyłącznie w głowie.

Jak pomóc osobie niepełnosprawnej w aktywności ruchowej?

Bardzo ważnym aspektem, zjawiskiem jest sport osób niepełnosprawnych. Przed nimi tak naprawdę roztaczają się bardzo szerokie możliwości. Oczywiście najtrudniej jest przełamać pierwszą barierę psychiczną, aby podjąć się treningu. Potem z każdym dniem będzie coraz łatwiej. Możliwości jest bardzo wiele. Koszykówka na wózkach, rugby na wózkach, ampfutbol oraz wiele innych możliwości pozwala osobom niepełnosprawnym działać i nie pozostawać tylko i wyłącznie w swoim domu. Sport osób niepełnosprawnych jest bardzo ważny dla ich psychiki, gdyż dzięki temu mogą na nowo uwierzyć w swoje możliwości, w sens swojego życia. To jest także bardzo istotny element dla ich kondycji fizycznej, dla kondycji ich mięśni.

W takim przypadku jest to bardzo istotny element, który nie tylko decyduje o ich formie psychofizycznej, ale jest bardzo istotny w kontekście ich normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Na szczęście taka potrzeba jest coraz lepiej rozumiana i możliwości uprawiania sportu przez osoby niepełnosprawne jest znacznie większa.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *