Co słychać na siłowni

Poduszki zdrowotne

Poduszki zdrowotne

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego ile codziennych nawyków (a ściślej ich brak) może mieć wpływ na zastygnięcie mięśni. Siedzący tryb pracy, niewygodne spanie (nieodpowiednie poduszki), zła higiena snu, zła dieta, przemęczenie, ciągły stres. Co gorsza te czynniki mogą mieć wpływ na powstawanie wielu, często trudnych do wyleczenia chorób kręgosłupa. W związku z tym istotne, aby nie tylko radzić sobie z nimi, gdy już się pojawią, ale i możliwie jak najlepiej im zapobiegać. W odpowiedzi na ten problem powstały więc poduszki zdrowotne.

Poduszki zdrowotne do spania

Poduszki zdrowotne do spania jak sama nazwa wskazuje zapewniają odpowiedni wypoczynek w nocy. Dzięki nim budzimy się rano bez uczucia bólu i usztywnienia w okolicach kręgosłupa szyjnego. Ponadto poduszki zdrowotne do spania są bardzo wygodne. Aby jednak spełniały dobrze swoją rolę muszą być odpowiednio dobrane przede wszystkim pod kątem pozycji w której zasypiasz. W związku z tym jeśli lubisz zasypiać na boku (niezależnie na którym), to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka w kształcie „wałka”, spiąć na plecach najlepsza będzie dla Ciebie poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem w środku, z kolei spiąć na brzuchu najlepiej będzie jeśli zdecydujesz się na poduszkę w kształcie gwiazdy. Poduszki zdrowotne do spania mogą być zarówno doskonałym dodatkowym elementem rehabilitacji, jak i profilaktyką zapobiegającą różnego rodzaju schorzeniom, czy wadom postawy.

Poduszki zdrowotne do siedzenia

Zazwyczaj mają kształt nakładki w kształcie fotela, która kładzie się na autentyczne siedzenie. Poduszki zdrowotne do siedzenia dbają przede wszystkim o zdrowie kręgosłupa lędźwiowego. Dzięki właściwościom, które masują mięśnie powodują, że te nie ulegają zastygnięciu. Podobnie jak poduszki zdrowotne do spania są bardzo wygodne. Tego typu poduszki są idealne dla osób prowadzących siedzący tryb życia przykładowo pracując w biurze, czy za kierownicą samochodu, gdzie w takich przypadkach siedzenie może wynosić nawet do kilkunastu godzin dziennie.

Będąc w temacie poduszek medycznych do siedzenie warto wspomnieć również o nakładkach na krzesło, które w wielu przypadkach charakteryzują się małymi, wystającymi punkcikami masującymi mięśnie nóg, ud, oraz pośladków.

Zarówno poduszki medyczne do spania, jak i do siedzenia charakteryzują się również tym, że są bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu. Ich cena z kolei zależna jest głównie od materiału z jakiego jest zrobiona.

polecamy: http://www.sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *