Co słychać na siłowni

Ważna witamina słońca

witamina D

Chyba nie ma drugiej takiej witaminy, która mogłaby być dostarczana nie poprzez dietę, ale poprzez przebywanie na spacerach, oraz czas spędzony na słońcu Mowa oczywiście o witaminie D, która jak najbardziej słusznie jest określana jako witamina słońca. Mimo tego, że teoretycznie jej dostarczenie do organizmu jest bardzo proste, to jednak tak naprawdę większość z nas ma jej niedobór. Wynika to ze zbyt małej ilości czasu spędzanego na wolnym powietrzu lub też ze zbyt małej ilości dni słonecznych.

Niedobór witaminy D

Niedobór tej witaminy można oczywiście uzupełniać poprzez właściwe składniki codziennej diety i należy na to zwrócić szczególną uwagę. Ta witamina chroni ludzki organizm przed wieloma chorobami określanymi mianem cywilizacyjnych. Między innymi możemy tutaj mówić o chorobach nowotworowych, gdyż właściwa ilość witaminy D w naszym organizmie jest powodem zahamowania rozwoju komórek nowotworowych, a nawet wpływem na obumieranie istniejących. To oczywiście nie wszystko, gdyż jak dobrze wiemy, witamina D ma bardzo duże znaczenie dla naszego układu kostnego. Ta witamina bierze bardzo czynny udział w remineralizacji naszych kości, naszego układu kostnego.

Chroni przed cukrzycą i chorobami cywilizacyjnymi

Okazuje się bowiem, że owa witamina D ma także bardzo korzystny wpływ na osoby borykające się z cukrzycą, a poza tym również pozytywnie wpływa na skuteczność odchudzania, skutecznie wpływa na prawidłowy rozwój ciąży. Tak więc mamy do czynienia z witaminą, która w dużej mierze wpływa na bardzo wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem organizmu.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *