Co słychać na siłowni

Pilates czyli pompki po porodzie

pilates

Pilates to ćwiczenia zdecydowanie wskazane dla każdego bez względu na wiek, na płeć, rodzaj wykonywanej pracy. Oczywiście mamy do czynienia z pewnego rodzaju wyłączeniami, ale jest ich bardzo niewiele. Mamy również pewne grupy osób, dla których pilates jest wskazany w szczególny sposób.

Pilates po porodzie

Taką grupą osób na pewno są kobiety po porodzie. Ćwiczenia pilates pomogą bowiem wzmocnić mięśnie pleców, pomogą odzyskać upragnioną sylwetkę ciała lub przynajmniej się do niej zbliżyć, a poza tym również wpłyną na kondycję psychiczną, co jest zresztą bardzo istotnym w tym miejscu elementem.

Dla tych kobiet mamy oczywiście przeznaczone bardzo konkretne rodzaje ćwiczeń, dzięki którym będzie można mówić o uzyskaniu tego, na czym nam bardzo zależy. Możemy wskazać na różnego rodzaju ćwiczenia, gdyż jest ich bardzo wiele, ale w tym miejscu będziemy chcieli wskazać na jedno z konkretnych ćwiczeń. Mowa jest mianowicie o pompkach przeznaczonych właśnie dla kobiet w ciąży. Ćwiczenie to wykonujemy w następujący sposób. Należy uklęknąć i podeprzeć się dłońmi. Owe dłonie należy rozstawić na szerokość swoich barków, natomiast kolana na szerokość bioder. Ważne jest to, aby kręgosłup utrzymać w linii swoich bioder, a ramiona wysunąć do przodu. W tym momencie wykonujemy wdech, a następnie wydech, przy czym przy wykonywaniu wydechu należy ciężar swojego tułowia przenieść na ręce. Przy utrzymywaniu tułowia prostym powoli możemy uginać ramiona tak jak do pompek. Jest to jedno z wielu polecanych w pilates ćwiczeń, które należy wykonać 10 razy.

Osiągnij cel

Pilates pozwoli nam zrealizować określone cele, pod warunkiem, że będziemy to ćwiczenie wykonywać w sposób regularny kilka razy w ciągu tygodnia. Pilates pozwoli nam odpocząć, zrelaksować się, odciąży nasze plecy, nasze mięśnie, wzmocni je, a poza tym nie wymaga od nas posiadania bardzo dużych umiejętności oraz wiedzy. Oczywiście pewne zaangażowanie musi zaistnieć, aczkolwiek to leży w gestii każdego z nas, to leży w zakresie naszych możliwości. Pilates to oczywiście ćwiczenia nie tylko dla kobiet po porodzie.

Za współpracę dziękujemy: http://balanced-body.pl/

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *