Co słychać na siłowni

Oszczędna rehabilitacja

rehabilitacja

Rehabilitacja osób chorych, opieka paliatywna to zagadnienie wymagające zastosowania specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Każdy przypadek jest oczywiście odosobniony. Elementem, który jednakże jest przydatny w bardzo wielu przypadkach schorzeń jest specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne. Dostępne w wielu różnych wielkościach, aczkolwiek jego zakup to na pewno nie jest najlepsza opcja. Na naszym rynku funkcjonuje z dużym powodzeniem pojęcie wypożyczania łóżek rehabilitacyjnych. Na pewno jest to doskonały sposób na oszczędność, a jednocześnie też zapewnienie osobom chorym właściwej opieki. Łóżko rehabilitacyjne to nie tylko lepsze warunki dla osób niepełnosprawnych, ale także bardzo duże ułatwienie dla osób sprawujących opiekę nad tymi osobami chorymi.

Zalety łóżka rehabilitacyjnego

W porównaniu do zwykłego łóżka, to rehabilitacyjne ma zdecydowanie więcej zalet. Przede wszystkim posiada odpowiedni materac, dzięki któremu uniknąć można zjawiska odleżyn. Poza tym należy także wskazać na wiele innych zalet. Chodzi mianowicie o:

– możliwość uzyskania różnego położenia osoby chorej,

– zainstalowanie w łóżku trapezu z wyciągiem,

– bardzo duży udźwig łóżka – w wielu przypadkach ma ono bowiem nośność nawet 175 kg,

– wyposażenie łóżka w specjalistyczne kółka, dzięki którym można także przemieszczać się owym łóżkiem po pomieszczeniu,

Owe specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością, są trwałe i tym samym zapewniają bardzo dobre warunki dla opieki nad osobą chorą.

Kiedy sprawdzają się łóżka rehabilitacyjne?

Łóżka rehabilitacyjne sprawdzają się w przypadku bardzo wielu różnych schorzeń. W sposób szczególny możemy mówić o ich użyteczności w odniesieniu do osób cierpiących na nowotwory w zaawansowanym stadium, osoby po przebytym udarze mózgu, po wylewach krwi do mózgu jak również w odniesieniu do innych przebytych urazów uniemożliwiających samodzielne poruszanie się i funkcjonowanie. W domowych warunkach jest to najlepsze z możliwych rozwiązań.

Wypożyczanie łóżek rehabilitacyjnych

Proceder, który jest najbardziej popularny, to oczywiście wypożyczanie łóżek rehabilitacyjnych na określony czas. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Visamed jest jedną z tych, na które na pewno warto jest zwrócić szczególną uwagę. Oferta jest bardzo rozbudowana. W tejże ofercie mamy do czynienia z łóżkami o nośności 175 kg, na kółkach umożliwiających swobodne przemieszczanie się. Bardzo istotnym elementem tejże oferty jest na  pewno cena. Wynosi ona 120 złotych za każdy dzień użytkowania łóżka. Poza tym skoro mowa jest o kosztach, to należy także wskazać na to, że dowóz łóżka rehabilitacyjnego pod wskazany adres oraz jego powrotny odbiór to koszt zaledwie stu złotych. Tym samym jest to jedna z najlepszych propozycji na naszym rynku.

Łóżka rehabilitacyjne są sprzętem, który w dobie współczesnej jest powszechnie dostępny. Jednocześnie też daje on znacznie większe możliwości prowadzenia skutecznej rehabilitacji osób dotkniętych różnymi chorobami oraz różnymi urazami. Jest to szansa na szybszy powrót do zdrowia tudzież na lepsze samopoczucie w chorobie.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *