Co słychać na siłowni

Opakowanie na prezent

Opakowanie na prezent

Z pewnością każdemu z nas znudziło się owijanie prezentów gotowym papierem czy po prostu pakowanie ich do torebek prezentowych. Do kreatywnego zapakowania prezentu nie potrzeba szczególnych zdolności, wystarczy odrobina cierpliwości i dobry pomysł.

Nieraz, kiedy zbliżają się święta lub czyjeś urodziny bądź imieniny, nadchodzi czas kupowania prezentów, a potem ich pakowanie. Gotowe papiery ozdobne są zwykle drogie, a jeśli doliczyć do tego jakieś ozdoby, tym bardziej cena jego wzrasta. Można przecież zdać się na własną kreatywność, zrobić je oryginalnie, tanio i w dodatku szybko.

Wykorzystanie szarego papieru, sznurka i gałązki

Połączenie szarego papieru wraz ze sznurkiem i gałązką stanowi idealny sposób na opakowanie na prezent. Wtedy nasz upominek wygląda na bardzo oryginalny i kreatywny. Co należy, zatem zrobić, aby nasze opakowanie na prezent wyglądało na bardzo schludny i mniej wyzywający? Przecież możemy komuś zlecić wykonanie opakowania, lecz aby było tanio i zgrabnie możemy je wykonać samodzielnie. Wystarczy odrobina cierpliwości i własny pomysł. Do tego celu musimy zebrać najlepiej szary, może być również kremowy papier. Potrzebne nam będą jeszcze sznurki, ale mogą być tasiemki, a także kawałek zielonej gałązki. A na koniec byśmy nie zapomnieli, musimy mieć prezent, który zapakujemy. Do naszego opakowania, aby wyglądało na bardziej zgrabne dodać możemy miły liścik z kartonikiem adresowym. Mając już tak przygotowane opakowanie, nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby zapakować prezent i dać osobie, która na niego zasługuje. Możemy również na opakowaniu namalować coś od siebie, by wyglądało na bardziej kreatywne.

Wykorzystanie celofanu w połączeniu z bibułą

Połączenie celofanu z bibułą najlepiej nadaje się na opakowanie prezentów w postaci ”cukierków”. Takie opakowania wykorzystywane są do pakowania prezentów miękkich, często o nieregularnym kształcie. Oprócz celofanu i bibuły najlepiej jest również wykorzystać kartoniki teleadresowe czy kolorowe sznureczki do podwiązania. Aby nasz prezent w naszym opakowaniu wyglądał ładnie, musimy na celofan położyć tej samej wielkości bibułę. Następnie na bibułkę kładziemy prezent i na zasadzie rolady zwijamy go i zaklejamy. Boki prezentu związujemy formując cukierek. Możemy również według upodobania dodać drobne elementy, np. gwiazdki, liścik czy kolorową wstążkę.

Mówiąc krótko, aby wykonać opakowania na prezenty wystarczy mieć kilka materiałów, które zapewne masz w domu, ale o nich nawet nie wiesz, że tak można je wykorzystać. Można używać je zamiennie, według upodobania. Takie materiały pozwolą nam na wykonanie nieskończonej liczby opakowań czy pudełek według gustu. To, że większość materiałów masz prawdopodobnie w domu jest dodatkowym atutem. Jeśli nie masz ich u siebie w domu, to pierwszy lepszy supermarket ci pomoże.

Gotowe takie pudełka znajdziesz pod nazwą custom boxes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *