Co słychać na siłowni

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Tłuste włosy, skóra swędzi, a co gorsza źle wyglądamy (i pachniemy). Problem przetłuszczających się włosów dotyczy wielu z nas. Może być spowodowany wieloma czynnikami: zła dieta, silny stres, czy niedobór snu – to tylko niektóre możliwe powody. By zwalczać ten problem warto sięgnąć po naturalne środki. W związku z tym postanowiliśmy przedstawić sprawdzone sposoby na przetłuszczające się włosy.

Skąd bierze się przetłuszczenie?

Zanim jednak szczegółowo o sposobach na tłuste włosy krótko o tym skąd się ten problem berze. Tu należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielęgnacje skóry głowy. Więcej praktycznych porad na ten temat można przeczytać tutaj. W przypadku przetłuszczających się włosów mamy wzmożoną aktywność gruczołów łojowych zlokalizowanych w obrębie głowy. Nadmiar powoduje, że włosy już po krótkim czasie po umyciu pokrywają się warstwo naturalnego oleju.

Natura dla zdrowych włosów

Pierwszym naturalnym środkiem może być proszek do pieczenia. Wystarczy zmieszać kilka łyżek w litrze wody i otrzymaną papkę wetrzeć w skórę głowy. Po 20 minutach należy umyć włosy w naturalny sposób. Kolejny sposób to napar z herbaty rozmarynowej. 5 gram suszonych liści rozmarynu zalej wrzątkiem i odstaw na pięć minut. Wyciągnij liście i otrzymany (ostudzony) napar wetrzyj w skórę głowy. Rób to jednak po umyciu w tradycyjny sposób. Owiń głowę ręcznikiem. Przykład następnej mieszanki to ocet jabłkowy z ok. 450 ml wody. Ocet jabłkowy sprawdza się również przy swędzącej skórze głowy. Pozostając w temacie mieszanek kolejny, naturalny sposób. Sok z aloesu i sok z cytryny dodany do ulubionego szamponu. Uwielbiamy kanapki z jakiem, warto jednak skorzystać z nich w celu pielęgnacji włosów. Wystarczy ubić pianę z białka, a następnie nałożyć ją na skórę głowy na 20 minut. Następnie tradycyjnie myjemy włosy szamponem. Na koniec połączenie wody, octu i soku z cytryny.

By: Anna D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *