Co słychać na siłowni

Dla bezpieczeństwa i wydajności – program antywirusowy Panda

Dla bezpieczeństwa i wydajności – program antywirusowy Panda

Trzeba przyznać, że dziś o wirusy w technologii nie trudno. Chociażby w dobie internetu, gdzie musimy być chronieni nie tylko przez złośliwymi oprogramowaniami przesyłanymi chociażby przez linki na portalach społecznościowych. To również czas, gdzie każdego dnia coraz więcej mówi się o przestępcach internetowych próbujących wyłudzić nasze dane do różnych celów. W odpowiedzi na ten problem na rynku zaczęły się pojawiać coraz to nowsze programy antywirusowe. Jednym z nich jest program antywirusowy Panda. A dlaczego cieszy się wśród użytkowników tak dużą popularnością?

Program antywirusowy Panda – ważne informacje

Program antywirusowy Panda charakteryzuje przede wszystkim jego lekkość, a także fakt, że zajmuje znikomą część miejsca na dysku. W związku z tym nawet kilka sprzętów naraz pracuje wydajnie tak, jakby go nie było. Co najważniejsze Panda sama reguluje kiedy uruchamiać swoje aplikacje. Doskonale nadaje się do pracy w biurze (na kilku urządzeniach), jak i w domu przeglądając np. swoje ulubione strony, czy portale społecznościowe. Antywirus Panda doskonale działa nie tylko w trakcie korzystania z komputera, ale i offline. Warto również dodać, że program doskonale nadaje się dla nieco starszych modeli systemu operacyjnego.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym programie?

Jak już wyżej zostało wspomniane program antywirusowy Panda gwarantuje maksymalną ochronę komputera, a także danych użytkowników, które zapisane są dysku twardym. Nie tylko wykrywa, ale i skutecznie usuwa działanie wirusów, koni trojańskich, czy różnego rodzaju komponentów reklamowych. Ponadto usuwa programy szpiegujące, keyloggery, rootkiki, czy innego typu złośliwe oprogramowania. Program Panda posiada także funkcję blokowania autostartu skierowaną do zewnętrznych napędów, które pracują na interfejsie USB. Ma także funkcje filtrowania adresów URL, a także stron internetowych używając jednocześnie analizy behawioralnej. Tego typu filtracja gwarantuje bezpieczeństwo w zakresie bezpieczeństwa Twojego dziecka w siedzi, gdzie dzięki temu nie natrafi na szkodliwe treści, w tym treści o charakterze pornografii.

Program Panda to również cenne źródło informacji. Jeśli szkodliwe oprogramowanie zostanie wykryte szybko to użytkownik zostaje o tym szybko poinformowany za pomocą komunikatu. Następnie antywirus zacznie usuwać i naprawiać szkody wywołane przez wirusy zalegające w systemie operacyjnym. W domach, a także w środowiskach niekomercyjnych można pobierać bezpłatne wersje oprogramowania.

Zobacz również: http://ochrona-panda.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *