Co słychać na siłowni

Sterydy mogą mieć pewnego rodzaju pozytywne działanie na nasz organizm, ale de facto są to skrajne przypadki. Leki na bazie sterydów mogą łagodzić stan zapalny naszego organizmu, ale jednocześnie też mogą powodować różne skutki uboczne. Sterydy są obecne w różnych postaciach. Oprócz tego, że mamy do czynienia z lekami na bazie sterydów, musimy także wskazać na sterydy w tej mniej bezpiecznej postaci. Chodzi o wszelkie „odżywki”, czyli sterydy anaboliczne, które stanowią pewne związki chemiczne. Ich działanie można porównać do tego, z czym mamy do czynienia w przypadku testosteronu, ale są one bardziej niebezpieczne. Wprawdzie dzięki ich spożywaniu w szybkim czasie będziemy mogli się pochwalić znacznie lepszą muskulaturą, ale jednocześnie musimy wskazać na wiele skutków ubocznych. Między innymi należy w tym miejscu wspomnieć o zmniejszeniu płodności zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. To nie wszystkie możliwe skutki uboczne działania sterydów.

A wady?

Zasadniczo musimy wskazać na możliwość uszkodzenia któregokolwiek z narządów wewnętrznych, może dojść do wystąpienia zakrzepicy, nadciśnienia, jak również do zwyrodnienia stawów. Ponadto trzeba wskazać na gospodarkę hormonalną ludzkiego organizmu. Stosowanie sterydów anabolicznych wpływa znacząco na tę gospodarkę i powoduje jej rozregulowanie. Zasadniczo trudno jest następnie powrócić do stanu pierwotnego, a więc można powiedzieć, że sterydy anaboliczne są wręcz dla nas zabójcze i ich stosowanie jest igraniem ze zdrowiem i z życiem. Sposobem na odpowiednią muskulaturę jest ciężki trening i ewentualnie odżywki wspomagające ten trening. Oczywiście musimy tutaj dodać także cierpliwość, bez której się nie obędzie. Nie ma żadnych cudownych sposobów na szybki efekt, a sterydy anaboliczne są tak naprawdę drogą donikąd i nie ma szans, aby ich zażywanie miało tylko i wyłącznie pozytywne skutki. Te negatywne zawsze się pojawią i jeśli mają łagodny przebieg, to dana osoba ma wyjątkowe szczęście. Sukces rodzi się w bólach i o tej prawdzie nie możemy zapominać.

Szerzej o sterydach poczytasz tutaj: http://sterydy.net

By: Bartek M.

1 Comment

  1. Yaro pisze:

    Tak jak wszystko sterydy też są dla ludzi. Wielu sportowców oglądałoby się w telewizji z mniejszym zainteresowaniem gdyby nie wspomaganie farmakologiczne. Co prawda inaczej to wygląda jeżeli sterydy biorą amatorzy, albo nawet osoby nieletnie. Ale to tak jak z alkoholem, czyli nie dla każdego, i bez przesady, bo można sobie krzywdę zrobić i zdrowie zmarnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *