Co słychać na siłowni

Trening dla początkujących

trening na siłowni

Każdy z nas kiedyś był amatorem, który dopiero stawiał swoje pierwsze kroki na siłowni. Być może właśnie dziś Ty także stajesz przez pytaniem, jak najlepiej zacząć przygodę ze sportem? W jaki sposób zacząć treningi, aby nie tylko były skuteczne, ale również bezpieczne? Okazuje, się że najlepszy w tym celu jest trening bazujący na maszynach. To właśnie on nie obciąża stawów, a także jest stosunkowo prosty, dla każdej początkującej osoby.

Trening na maszynach

Znakomitą metodą dzięki której pierwsze treningi na siłowni staną się po prostu przyjemniejsze i mniej wyczerpujące są maszyny. Dzięki nim nasze mięśnie nie są obciążone w zbyt dużym stopniu, co sprawia, że mogą się bardzo łatwo przyzwyczaić do nowej roli. Pamiętać należy jednak, że pierwsze ćwiczenia powinniśmy wykonywać adekwatnie do swoich możliwości. Jeśli będziemy ćwiczyć gwałtowanie lub zbyt długo możemy nie tylko obciążyć nadmiernie mięsnie, ale również może dojść do bardzo poważnej kontuzji, która może skutecznie na długo przerwać nasze treningi.

Ile razy w tygodniu trenować?

Jeśli dopiero zaczynasz musisz też adekwatnie określić czas i długość swoich ćwiczeń. Z całą pewnością nie należy trenować częściej aniżeli trzy razy w tygodniu. W czasie ćwiczeń musisz również uwzględniać ćwiczenia na różne partie, po to aby każda grupa mięśni była przez pewien czas w ruchu. Warto aby przerwy pomiędzy poszczególnymi seriami nie były dłuższe aniżeli 90 sekund. Każdy trening należy rozpocząć od rozgrzewki i ćwiczeń rozciągających.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *