Co słychać na siłowni

Bieżnia – czy pomaga schudnąć ?

Wiele osób, kiedy zaczyna przygodę z odchudzaniem bierze pod uwagę głównie bieganie. Niestety nie zawsze jest ono możliwe, choćby ze względu na niesprzyjającą pogodę. Wtedy dobrym rozwiązaniem dla nas okazuje się bieżnia. Czy ta prywatna w domu czy też ta na siłowni.

Najlepszy spalacz tłuszczu

Ogółem, trening na bieżni jest to na pewno jedno z lepszych ćwiczeń do spalania tłuszczu, które przynosi dość zadowalające efekty. Zaletą takiej prywatnej bieżni jest fakt, że możemy ćwiczyć o dowolnej porze, niezależnie od pogody i bez wychodzenia z domu. Kolejnym plusem jest to, że można dostosować naszą aktywność do swojej kondycji dzięki programowi, który ustawia się tuż przed rozpoczęciem treningu między innymi: marsz, jogging, bieganie. No i brak obciążenia stawów, ponieważ bieżnia posiada odpowiednią amortyzację. Ciekawostką jest to, że każde 15metrów, które przeszliśmy lub przebiegliśmy to spalone ok. 1kcal, a w ciągu godzinnego marszu można spalić ok. 300-600 kalorii.

Świetne efekty ćwiczeń

Najlepsze efekty przynosi jednak regularny trening na bieżni 3-4 razy w tygodniu, odpowiednio dostosowany do naszej kondycji. Już po kilku tygodniach takiej aktywności w połączeniu z dietą można zauważyć widoczne efekty, czyli utrata zbędnych kilogramów. Wspomina się o diecie, ponieważ ona także jest istotna jeśli rozpoczynamy odchudzanie. Te dwa aspekty czyli trening na bieżni oraz dobrze zbilansowana dieta, przyniosą takie rezultaty, z których będziemy na pewno zadowoleni.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *