Co słychać na siłowni

Pianki w poduszkach ortopedycznych do spania

Poduszki ortopedyczne w ostatnim czasie cieszą się na rynku ogromnym zaufaniem nie tylko jako pomoc w rehabilitacji, ale i forma profilaktyki. Gwarantują wysoką jakość snu. Swoje zdrowotne właściwości poduszki zawdzięczają piance z której są wykonane. Postanowiliśmy powiedzieć więc o nich nieco więcej.

Poduszki ortopedyczne do spania – co to jest?

Dzięki poduszkom ortopedycznym rano budzimy się bez bóli i uczucia sztywności w okolicach pleców, szyi i karku. Poduszki ortopedyczne pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na ułożenie ciała w czasie snu. Skierowane do osób w każdym wieku o czym świadczyć mogą nieliczne przeciwwskazania do stosowania poduszek ortopedycznych, gdzie są to m.in. dzieci poniżej 2 roku życia, czy pacjenci po ciężkich wypadkach noszący gorset ortopedyczny. Odciążając nasze plecy, jednocześnie minimalizują ryzyko wielu schorzeń kręgosłupa. Krótko mówiąc – dzięki nim zwiększa się nie tylko wydajność, ale i odporność naszego organizmu.

Pianki w poduszkach ortopedycznych

Dzięki dobrej piance z poduszki  można korzystać przez długi okres czasu. Wśród kilku dostępnych pianek na rynku do najczęściej stosowanych zalicza się m.in. piankę visco elastic. Inaczej określana jest jako pianka z pamięcią, termoplastyczna, lub memory. Skierowana do osób mających problem ze schorzeniami kręgosłupa, w tym odczuwających bóle w okolicach pleców, szyi i karku. Pianka umożliwia pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Ponadto dopasowuje się do temperatury i ułożenia ciała w czasie snu. Jeszcze innym typem pianki jest pianka poliuretanowa. Ta z kolei skierowana jest do osób korzystających z poduszki w formie profilaktyki. Nie wymaga bowiem dopasowania do kształtu szyi, doskonale jednak zachowuje wentylacje.

By: Anna D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *