Co słychać na siłowni

Białko w kulturystyce

trening

Białko na pewno jest jednym z nieodzownych elementów diety każdego kulturysty i tego elementu nie da się pominąć, jeżeli zależy nam na zbudowaniu odpowiedniej masy mięśniowej. Nie każde białko jednakże jest takie samo i nie każde białko jest wystarczające do tego, aby móc zbudować zadowalającą masę mięśniową. Jednakże czy aby na pewno chodzi o to, aby spożywać tylko i wyłącznie wybrane rodzaje białka, wybrane produkty będące źródłem białka? De facto wiele takich produktów, które się poleca kulturystom jest drogich. Jajka z wolnego wybiegu czy też wołowina tylko i wyłącznie pochodząca od argentyńskich krów?

Skuteczny trening

To jednak nieprawda, że skuteczny trening kulturystyczny, że przybieranie na masie mięśniowej wymaga kupowania i spożywania głównie tych najdroższych produktów. Wszakże nie każdego na nie stać, a więc tym samym musielibyśmy powiedzieć, że kulturystyka i osiąganie sukcesów w tejże dyscyplinie sportowej jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla nielicznych, dla tych, których stać na większe wydatki. Co zatem należy jeść, aby móc mówić o dobrej podaży białka? Jeśli mówimy o skutecznej i w miarę szybkiej budowie naszych mięśni, to na pewno warto jest zwrócić szczególną uwagę na takie produkty jak chociażby wątróbka. Zjedzenie pół kilograma wątróbki dostarcza nam sowitej porcji białka, a jednocześnie na pewno nas nie zrujnuje. Idźmy dalej.

Tanie i zdrowe

Spośród produktów, za które wcale nie trzeba przepłacać, a które są bardzo dobrym źródłem białka możemy wyróżnić jeszcze udka z kurczaka zamiast popularnych piersi oraz ser twarogowy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę także na jaja. De facto dostarczają nam one sporej ilości białka, aczkolwiek jednocześnie mamy do czynienia ze sporą ilością tłuszczu, który niekoniecznie jest dla nas pożądany i tak naprawdę wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Mowa oczywiście o większej ilości spożywanych jaj. Warto, więc z nimi nie przesadzać, aby przy szybkim budowaniu masy mięśniowej nie stracić sporo na zdrowiu. Ilość przyjmowanego białka możemy też uzupełnić właściwą odżywką.

By: Bartek M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *