Co słychać na siłowni

Konto swobodne to nowość na rynku bankowym. Jak działa takie konto? Założone w wirtualnym oddziale banku, jakim jest Getin Online. W celu założenia konta nie musimy wychodzić mieszkania. Formularz uzupełniamy w internecie. Co potem?

Jeśli chcemy tradycyjnego konta będziemy musieli czekać na kuriera, co trwa czasem tydzień. Konto swobodne to ekspresowe uruchomienie. Tuż po uzupełnieniu formularza dostajemy na swój e-mail potwierdzenie, wraz z loginem. Hasło przychodzi sms-em na podany na początku numer komórki. Na tym etapie niezbędne jest złożenie podpisu na dokumentach, a więc idziemy do banku lub wyczekujemy kuriera. Za korzystanie z rachunku swobodnego nie płacimy pieniędzy, podobnie jak za korzystanie z karty do niego.

Oczywiście tutaj bank jasno mówi kiedy mamy bezpłatne konto, o czym warto przeczytać w regulaminie. Obsługa bankomatów również za darmo, tak jak przelewy krajowe. A wypłata pieniędzy w oddziale też jest czymś darmowym. Swobodne konto gwarantuje nam stały dostęp do swoich pieniędzy przez internet. Możemy bez wychodzenia z domu korzystać z rachunku i otwierać nowe produkty. Otwierając konto możemy ekspresowo zdecydować się na kartę kredytową. Regularne korzystanie z konta to prezent od banku – tutaj możemy zamówić sobie nawigację do auta, drukarkę lub odtwarzacz mp3.

Jak w przypadku każdego rachunku bankowego – nie mamy nic darmowo. Szczegółowo przeczytajmy, jakie są warunki prowadzenia konta za darmo. W rzeczywistości wygląda to tak, że musimy otrzymać na swoje konto minimum 100 zł i wydać z pomocą karty 400 zł miesięcznie. W innym przypadku utrzymanie konta będzie nas kosztować 9,99 zł. A co z naszą kartą? Kosztuje 3,99 zł. Nasze konto za darmo kosztuje zatem prawie 14 zł, jeśli nie będziemy spełniać konkretnych warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *