Co słychać na siłowni

Jak pozbyć się podwójnego podbródka

podwójny podbródek

Podwójny podbródek jest wynikiem nie tylko nadwagi. Jego istnienie może być uwarunkowane genetycznie albo może wynikać z naszej metryki. Jest bez wątpienia nieestetyczny i wpędza w kompleksy. Można się go jednak pozbyć, i to bez interwencji chirurga estetycznego. Oczywiście wymaga to wiele pracy i cierpliwości, ale efekt z pewnością będzie zadowalający. Pierwszym krokiem ku poprawie powinna być zmiana postawy naszego ciała.

Pracuj nad urodą

Jak się okazuje, garbienie się jest nie tylko szkodliwe dla naszego kręgosłupa, ale wpływa również na powstawanie mankamentu w postaci podwójnego podbródka. Prawidłowa postawa wymaga napięcia mięśni szyi, przez co stają się one elastyczne i poprawiają swój wygląd. Kolejnym krokiem będzie zmiana diety.

W pewnym wieku tłuszcz zaczyna się odkładać w różnych niespodziewanych miejscach, a istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że padnie akurat na twarz. Natomiast odżywiając się zdrowo, panujemy nad odkładaniem się tłuszczu, a tym samym zmniejszamy ryzyko powstania podwójnego podbródka. Istnieje też szereg ćwiczeń wzmacniających mięśnie szyi. Jednym z nich jest otwieranie szeroko ust i pozostawianie  w tej pozycji przez kilkanaście sekund.

Żeby uzyskać lepszy efekt, można użyć piłki do tenisa, którą należy umieścić pod brodą. Okazuje się, że świetną bronią z podwójnym podbródkiem jest uśmiech. Dzięki niemu napinamy mięśnie szyi, a tym samym zapobiegamy ich wiotczeniu. Ten sam efekt osiągniemy żując gumę. Mięśnie żuchwy i twarzy podczas tej czynności ciągle się poruszają, co powoduje ich wysmuklenie.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *