Co słychać na siłowni

Jak dbać o kręgosłup?

kręgosłup

Skrzywienia kręgosłupa, niewłaściwa postawa ciała to element, który obecnie dotyczy ogromnej ilości Polaków. Zjawisko dotyczy nie tylko osób dorosłych i starszych, ale także dzieci, co tym bardziej jest bardzo niepokojące. Dbałość o kręgosłup, o zachowanie prawidłowej postawy ciała jest bardzo istotna od najmłodszych lat.

Zatroszcz się o kręgosłup

W jaki zatem sposób zadbać o swój kręgosłup, aby móc w jak największym stopniu wyeliminować możliwość wystąpienia różnego rodzaju urazów. Przede wszystkim chodzi tutaj o aktywność fizyczną. Nie chodzi bynajmniej o jakąkolwiek aktywność, ale o rozciąganie kręgosłupa. Większość z nas ma bowiem ów kręgosłup ściśnięty. Pozycja siedząca, niewłaściwy materac w łóżku, przyjmowanie niewłaściwej postawy podczas chodzenia, podczas podnoszenia różnych przedmiotów powoduje, że nasz kręgosłup ulega skrzywieniom. Poza ćwiczeniami rozciągającymi na pewno mogą nam pomóc zajęcia pilates. Powodem ku temu jest fakt, że ten rodzaj ćwiczeń oparty jest na wzmacnianiu gorsetu mięśniowego, wzmacnianiu mięśni głębokich.

Dzięki temu mięśnie są silniejsze, a przyjmowanie właściwej postawy jest znacznie łatwiejsze. Dbałość o kręgosłup nie dotyczy osób, które odczuwają już pewne dolegliwości, ale każdej osoby. W tym względzie chodzi bowiem o to, aby zapobiegać różnymi niewłaściwym zjawiskom, aby zapobiegać bólowi, a nie o to, aby leczyć chory kręgosłup. Jak najbardziej można również sięgnąć po taki produkt, jakim są profesjonalne poduszki medyczne. Tutaj jednak należy produkt dobierać indywidualnie.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *