Co słychać na siłowni

Dlaczego mamy powinny ćwiczyć

cwiczenia

Jeżeli to pytanie nie jest dla Ciebie pytaniem retorycznym, koniecznie musisz przeczytać ten artykuł! Korzyści płynące z aktywnego trybu życia jest naprawdę wiele, w takim stopniu że nie do końca wiem od czego by tu zacząć. Podstawowym plusem zwiększonej aktywności jest oczywiście wygląd Twojego ciała! Piękna muskulatura oraz symetryczne pozbawione tłuszczu mięśnie, to powód by popaść w samozachwyt, jeśli nie ćwiczyć dla siebie pomyśl o korzyściach jakie płyną z posiadania pięknie wyrzeźbionego ciała – oczywiście płeć piękna przepada za dobrze zbudowanymi mężczyznami. Szczególnie polecane są treningi dla świeżych matek po ciąży.

Jeżeli mowa o sprawach męsko-damskich to według badań, ludzie wysportowani, aktywni fizycznie są lepszymi kochankami niż ludzie których jedynymi zajęciami poza pracą czy szkołą jest telewizja czy internet. Kolejną zaletą ruszania się jest oczywiście lepsze zdrowie! Człowiek będący w dobrej formie, rzadziej gości w szpitalach czy poradniach specjalistycznych, poprzez uprawianie sportu zwiększa się nasza wytrzymałość, nie tylko fizyczna, ale i fizjologiczna – wydajniej pracujący układ krwionośny wpływa na lepszą gospodarkę i wykorzystywanie makroskładników, a co za tym idzie wzmacnia układ odpornościowy.

Uprawianie Sportu o wzmożonej aktywności fizycznej powoduje wydzielanie się endorfin czyli potocznie mówiąc hormonu szczęścia, tak więc jeśli jesteś z jakiegoś powodu niezadowolony czy wręcz nieszczęśliwy, zachęcam do rozpoczęcia przygody ze sportem. Jeżeli mam wyrazić swoją opinie i powody dla których ćwiczę, to przyznam szczerze że robię to dla siebie, choć początkowo głównym powodem dla którego ćwiczyłem była chęć zaimponowania płci przeciwnej, szybko pokochałem siłownie, zmiana wyglądu i składu mojego ciała daje mi niesamowitą satysfakcje, siła i obwody mięśni mają niemały wpływ na moją pewność siebie.

Siłownia jest pięknym hobby, które pozwala na dobre wykorzystanie nadmiaru energii czy też zrelaksowanie/wyładowanie negatywnych emocji i będzie pomocne dla każdej mamy.

By: Bartek M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *