Co słychać na siłowni

Dieta na masę na wyjeździe – proste porady

Dieta na masę na wyjeździe - proste porady

Bez względu na to czy wyjeżdżasz na wczasy do Włoch, a może udajesz się na wakacje w Meksyku, nie pozwól aby okres ten zburzył dotychczasowe efekty Twoich ćwiczeń, a także aby nie poszła na marne nasza dotychczasowa dieta. W jaki sposób zachować naszą dietę w czasie podróży? Mamy dla Ciebie kilka ważnych wskazówek.

Dieta na masę a wakacje

Dieta na masę w podróży, wcale nie jest prosta do utrzymania. Warto więc jeszcze przed wyjazdem zastanowić się, jak zaplanować posiłki aby nie zniweczyć swoich dotychczasowych osiągnięć. Warto wiedzieć, że warto podróżować, a jednocześnie nie zmieniać swego planu żywieniowego.

Niekiedy wiele podróżując po świecie, nie mamy czasu na racjonalne posiłki, jemy w pośpiechu i szybko, a już na pewno nie pamiętamy o diecie. Tym samym możemy szybko zniwelować efekty naszej dotychczasowej pracy i po powrocie do domu, zaczynać wszystko od nowa. W jaki sposób utrzymać masę mięśniową, jeżeli często bywamy na przysłowiowych „walizkach”?

Jak nie stracić dotychczasowych efektów diety będąc w podróży?

Z całą pewnością Meksyk wakacje to wprost idealne miejsce do wypoczynku i relaksu. Można nie tylko zrelaksować się, ale także poznać zupełnie odrębną nam kulturę. W Meksyku można się naprawdę zakochać, nie oznacza to jednak, że ta fascynacja może sprawić, że zapomnimy o swoich celach, diecie i dotychczasowych osiągnieciach. Pamiętać należy, że można jednocześnie podróżować i dbać o swoją masę mięśniową, bez żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Przede wszystkim chcąc zachować masę w trakcie wyjazdu czy to do Meksyku, czy innego kraju świata, pamiętaj o stosunkowo regularnych posiłkach. Zanim wyjdziesz z hotelu staraj się zawsze coś zjeść i w miarę możliwości wracaj na obiad i kolację. Stołować się możesz również na mieście, jednakże pamiętaj, aby jedzenie było zdrowe i jak najbardziej podobne do tego, które jesz w domu.

Warto również zabrać ze sobą własne jedzenie. Z całą pewnością doskonale sprawdzą się płatki owsiane, kawałki kurczaka, warzywa i owoce. Sprawdzą się jako dodatkowe posiłki i pokarm dla mięśni.

Niezbędne białko w proszku

Jeżeli chcemy zadbać o mięśnie w czasie wyjazdu, niezbędne staje się białko w proszku. Jest to niezbędny element, aby nasze mięśnie mogły się rozwijać we właściwym kierunku. Białko można zabrać ze sobą w dowolnej formie, pod różnymi postaciami, co sprawia, że są to formy wygodne i nie będzie żadnych problemów z przyjmowaniem ich. Białko buduje masę mięśniową, wie o tym każdy kulturysta, zarówno osoba początkująca jak i zaawansowana. Trudno w czasie wyprawy do Meksyku, będąc już na miejscu zakupić białko, które będzie idealnie spełniać nasze wymagania. Wszystko dlatego, że nie tylko stracimy czas na poszukiwania sklepu z odżywkami sportowymi, ale również działają tutaj zupełnie inne firmy. Z tego też względu najlepiej jest zabrać białko z własnego domu. Pamiętajmy aby zakupić je u profesjonalnego producenta z doświadczeniem i cieszyć się nie tylko wspaniałymi efektami, ale również doskonałą pod każdym względem jakością białka. W ten sposób budowanie masy mięśniowej stanie się banalnie proste nawet w czasie wycieczki do Meksyku.

2 komentarze

  1. Packhelp pisze:

    Dbanie o dietę na wyjeździe może być problematyczne, dlatego dobrze zabrać ze sobą w każdą podróż podręczne opakowanie lub pudełko na żywność 🙂 zwłaszcza jeżeli zależy nam, aby nie spożywać jedzenia „w proszku”. Opakowania transportowe rozwiązują ten problem całkowicie 🙂 

    • NaSiłowni pisze:

      Im lepiej się człowiek przygotuje do wyjazdu, tym lepiej będzie w stanie trzymać się swoich wytycznych dietetycznych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *