Co słychać na siłowni

Zalety odżywek typu Bulk

trening

Każdy rodzaj sportowej odżywki wiąże się z określonymi pozytywnymi działaniami, aczkolwiek jednocześnie także musimy wskazać na pewne skutki uboczne, których w wielu przypadkach nie unikniemy. Nawet jeśli nie będziemy odczuwali konkretnych dolegliwości, warto mieć tę świadomość, że każda odżywka posiada określone wady. W tym miejscu jednakże chcemy wskazać na pozytywne aspekty działania sportowych odżywek, a konkretnie rzecz ujmując na pozytywne aspekty działania odżywek typu Bulk. Jest to bardzo specyficzny rodzaj gainera, w którym proporcje węglowodanów oraz białek są równe, czyli 50% zawartości odżywki to białko, a drugie 50% to węglowodany. Jakie zalety możemy przypisać odżywkom typu Bulk?

Wartościowe odżywki Bulk

Na pewno wiele zależy od konkretnego rodzaju zastosowanych węglowodanów i białek, aczkolwiek jednocześnie trzeba również powiedzieć, że ich główną zaletą jest duża przyswajalność. Odżywka ta po spożyciu bardzo szybko przechodzi przez ludzki układ pokarmowy, by następnie bardzo szybko trafić oczywiście do obiegu krwi. Dzięki temu, dzięki owej bardzo szybkiej wchłanialności możemy mówić o bardzo szybkim odbudowywaniu zapasów glikogenu w ludzkich mięśniach. To najbardziej widoczna zaleta odżywek typu Bulk, ale na pewno nie jedyna. W zależności od posiadanego składu, odżywka Bulk może również cechować się niskim wskaźnikiem glikemicznym, co oczywiście również należy uznać za bardzo duży pozytyw.

Skuteczne Bulk

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że typu Bulk okazują się być skuteczne w tych sytuacjach, w których inne odżywki nie działają, nie dają żadnych rezultatów. W głównej mierze mamy w tym miejscu na myśli wszystkie te osoby, które pracują nad szybkim zwiększeniem swojej masy mięśniowej, ale jednocześnie też mają wyraźne tendencje do tego, żeby gromadzić pod skórą zwiększone ilości tkanki tłuszczowej. Żadne inne sportowe odżywki w tej sytuacji, w odniesieniu do tych osób nie będą skutecznie działać, nie będą przynosiły takich rezultatów, jakich można oczekiwać, Bulk jest tutaj bez dwóch zdań najlepszym rozwiązaniem.

By: Bartek M.

1 Comment

  1. Aleks pisze:

    Jeżeli w diecie brakuje Ci węglowodanów lub z innych przyczyn chcesz dostarczać ich więcej – zakup gainer lub produkt typu bulk. Białko i kreatyna to zupełnie inne klasy produktów żywnościowych, nie mogą i nie są stosowane zamiennie, mają kompletnie inną charakterystykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *