Co słychać na siłowni

Antykoncepcja hormonalna i związek

antykoncepcja seksualna

Są bardzo różne metody antykoncepcji. Jedną z nich jest antykoncepcja hormonalna. W tym miejscu warto zadać sobie pytanie o to, w jaki sposób ten rodzaj antykoncepcji wpływa na relacje w związku, na jego kondycję? Przede wszystkim należy zauważyć, że zażywanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych przez kobiety staje się powodem tego, że ich gospodarka hormonalna staje się uregulowana, staje się bardziej stabilna.

Jak wpływają substancje hormonalne?

To w sposób zdecydowany wpływa na relacje z partnerem. Trzeba w jasny sposób podkreślić to, że przyjmowane substancje hormonalne nie wpływają tylko i wyłącznie na sferę płodności. Tutaj mowa jest o działaniu obwodowym, a więc tym samym o działaniu na cały organizm. Tabletki antykoncepcyjne wpływają na funkcjonowanie mózgu, układu nerwowego jak również i na inne narządy wewnętrzne. Tak naprawdę mózg kobiety przez cały czas jest poddawany wpływowi określonych substancji hormonalnych, które mają odzwierciedlenie w jej zachowaniu. Jakich konkretnie zachowań można spodziewać się w odniesieniu do kobiet stosujących hormonalne środki antykoncepcyjne? Tutaj należy wskazać na większe uspokojenie, na większe opanowanie, co oczywiście należy postrzegać, jako bardzo pozytywny objaw. Te kobiety cenią sobie również te same cechy u mężczyzn.

Opiekuńczość czy szaleństwo?

Partnerami tych kobiet bardzo często stają się mężczyźni opiekuńczy i opanowani. Mimo tego, że taki związek odznacza się większym spokojem, iż nie ma w nim tak dużego szaleństwa i odrobinę mniej namiętności, to jednak są to związki bardziej trwałe, bardziej stabilne. Kobiety, które nie stawiają na hormonalne środki antykoncepcyjne, są poddawane większym wahaniom hormonalnym. To także ma bezpośrednie przełożenie na jakość związków, które tworzą. W tym przypadku kobiety te znacznie częściej poszukują partnera o typowych cechach męskich, aczkolwiek takie związki są mniej stabilne i bardziej narażone na różne konflikty. Oczywiście wybory związane z partnerami nie są tylko i wyłącznie uzależnione od tego czy kobieta przyjmuje hormonalne środki antykoncepcyjne, czy też ich nie przyjmuje. Nie można tutaj mówić o jakiejś żelaznej regule, żelaznej zależności jednej kwestii od drugiej. Jednakże istnieje pewien wpływ tego, na jaki rodzaj antykoncepcji dana kobieta, dana para się zdecyduje i czy w ogóle na jakąkolwiek antykoncepcję się zdecyduje. Zanim więc ktokolwiek sięgnie po środki antykoncepcyjne, powinien bardzo dokładnie zapoznać się z wszelkimi zaletami oraz przeciwwskazaniami do ich stosowania, gdyż kwestią kluczową jest to, aby sobie nie zaszkodzić.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *