Co słychać na siłowni

Zalety koktajli energetycznych

napoje energetyczne

Jeśli intensywnie żyjesz, dużo ćwiczysz, pracujesz i trenujesz musisz zadbać o adekwatną porcję energii. Najlepszym naturalnym wspomagaczem organizmu w czasie wysiłku są koktajle energetyczne. Dodadzą ci sił, usuną zmęczenie a nawet pozytywnie wpłyną na koncentrację. Jakie koktajle wybrać zamiast kawy?

 Zalety koktajli energetycznych

Koktajle energetyczne są półpłynnymi napojami bądź przekąskami, które polecane są przede wszystkim osobom żyjącym aktywnie. Warto sięgnąć po nie zwłaszcza w czasie zwiększonego zapotrzebowania energetycznego. Koktajl świetnie sprawdzi się przed treningiem lub po nim, na śniadanie a także zawsze kiedy dopada nas zmęczenie.

Głównym składnikiem energetycznych koktajlów są warzywa i owoce, zmiksowane lub wyciśnięte, cos sprawia, że oprócz energii dodają naszemu ciału ogromnej ilości witamin i składników mineralnych. Można je zrobić w bardzo prosty sposób, ponieważ wybrane owoce i warzywa można zmiksować za pomocą blendera. Następnie w razie potrzeby rozcieńczyć je z wodą i śmiało można spożywać.

Główne zalety koktajli energetycznych

Pobudzający sok rano to znakomity sposób aby rozpocząć pełen energii dzień. Główną zaletą napoi jest to, że dodają energii, ale również są cennym źródłem witamin i składników mineralnych. Są lekkie, mają charakter orzeźwiający dlatego przyjemnie się je pije. Dodatkowo w przeciwieństwie do sztucznych suplementów stworzone są jedynie ze składników naturalnych dzięki czemu nie mają negatywnego oddziaływania na nasz organizm.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *