Co słychać na siłowni

Wykorzystanie aceroli

trening

Mówiąc o owocach aceroli, na pewno musimy wskazać na jej główną zaletę, czyli na bardzo dużą zawartość witaminy C, jednakże acerola i jej zalety to nie tylko witamina C, ale znacznie więcej. Nie możemy w tym miejscu nie wskazać na konkrety związane z ową zawartością witaminy C w owocach aceroli, gdyż jest to kwestia kluczowa. Średnio w 100g. owoców mamy do czynienia aż z 4500 mg witaminy C. To sprawia, że zaledwie dwa małe owoce wystarczają, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C. Warto przytoczyć w tym miejscu pewne porównanie. W zestawieniu z innymi owocami cytrusowymi, w aceroli mamy około 100 razy większą zawartość witaminy C.

Walory aceroli

Nie trzeba więc dodawać, że owoce aceroli spożywane regularnie znacząco wpływają na zdrowie, a w szczególności na układ odpornościowy człowieka. Niektóre z owoców mają kwaśny smak, a jednak rzeczywistość pokazuje, że mimo tego bardzo smakują nie tylko dorosłym, ale także wielu dzieciom. Poza ową witaminą C, w owocach aceroli mamy do czynienia ze sporą ilością kwasu askorbinowego. Jego ilość bezpośrednio zależy od warunków uprawy, a zwłaszcza od stopnia nasłonecznienia miejsca, w którym krzewy aceroli rosną. Ów kwas askorbinowy to jeszcze nie wszystkie pozytywnie wpływające na ludzkie zdrowie składniki zawarte w owocach aceroli. Jak najbardziej bowiem musimy w tym miejscu również wskazać na takie elementy jak chociażby żelaza, fosforu, wapnia, jak również i innych ważnych dla ludzkiego organizmu witamin.

Witaminy w aceroli

Mówimy chociażby o prowitaminie A, o witaminie B1 zwanej tiaminą, o witaminie B2 zwanej ryboflawiną czy też o witaminie PP zwanej także niacyną. Każda z tych witamin jest niezbędna dla zachowania zdrowia, jest niezbędna do normalnego funkcjonowania, a właśnie owoce aceroli mogą nam zapewnić właściwą ilość tychże witamin, mogą nam zapewnić znacznie lepsze samopoczucie, znacznie mniejszą zachorowalność, co też jest dla nas przecież jedną z tych kluczowych kwestii w naszej codzienności. Warto więc co najmniej od czasu do czasu sięgnąć po dobroczynną acerolę.

By: Bartek M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *