Co słychać na siłowni

Czy warto sięgnąć po suplementy diety?

suplementy

Witaminy, żelazo, magnez czy wiele innych suplementów diety, dostępne są dziś na aptecznych półkach. Czy warto po nie sięgnąć? Czy włączyć je do własnej diety? Na co zwrócić uwagę wybierając suplementy diety, aby były adekwatnie dobrane do potrzeb organizmu?

Zanim kupisz sprawdź czego potrzebuje organizm?

To jakich składników odżywczych potrzebuje Twój organizm, w dużej mierze zależy od stylu życia oraz odżywiania się. Znaczenie ma zarówno sposób jedzenia, wysiłek fizyczny, jak i praca którą wykonujesz. Warto więc zastanowić się nad własnym trybem życia i wybrać suplementy, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania.

  • Dużo ćwiczysz – może brakować Ci żelaza

Jeżeli dużo ćwiczysz obciążasz swój organizm, co sprawia, że ma on większe zapotrzebowanie na składniki mineralne. Najczęściej osobom aktywnym brakuje żelaza. Pamiętać musisz, że to mięso jest najbogatsze w żelazo. Warto sięgnąć również po fasolę, pestki dyni, szpinak oraz owoce morza.

  • Kiedy mało czasu spędzasz na słońcu

Jeśli mało czasu spędzasz na słońcu, z całą pewnością brak ci witaminy D. jeśli sięgniesz po ów suplement diety w dawce 600 IU dziennie, na pewno poczujesz się lepiej, wzmocnisz kości, zwalczysz infekcje a także będziesz przeciwdziałać depresji. Możesz również zaspokoić niedobory witaminy D z pomocą diety. Dobrym jej źródłem są ryby morskie, jaja oraz mleko.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *