Co słychać na siłowni

W obliczu stresu

stres

Wydawać by się mogło, że stres na tyle mocno wpisał się w naszą rzeczywistość, że nie jesteśmy w stanie się przed nim obronić. Z jednej strony racją jest to, że ów stres bardzo mocno się wpisuje w naszą rzeczywistość, ale możemy się przed nim w pewnym zakresie obronić. W jaki sposób? Na pewno warto tu wskazać na dietę. Jeśli jest ona prawidłowa, jeśli jest ona bogata we wszelkie składniki odżywcze, a nadto również w magnez, to możemy ów stres ograniczyć, możemy stać się bardziej odporni na stres.

Jak radzić sobie ze stresem?

W obliczu stresu ważne jest oczywiście nasze własne nastawienie, przyjęta hierarchia wartości. Czynników powodujących stres możemy wymienić bardzo wiele. Do tych najczęściej występujących zaliczymy pracę czy też relacje rodzinne. Poza tym na pewno różne sytuacje losowe. Reakcja na stres może być przekuta w jakimś stopniu pozytywnie, ale to wymaga pewnej pracy nad sobą. Warto jednakże ową pracę podjąć z uwagi na to, iż właśnie współcześnie mamy do czynienia z tak dużą ilością negatywnych czynników powodujących stres. Praca to tylko praca i zawsze można ją zmienić. Tymczasem musimy mieć tę świadomość, że jeśli nasze zdrowie się obniży, jeśli w wyniku stresu będziemy mieli do czynienia z jakąś chorobą, to wówczas znaczne trudniej nam będzie powrócić na właściwe tory, znacznie trudniej nam będzie odzyskać zdrowie.

Do tego także możemy wówczas i tak stracić naszą pracę. Ten aspekt powoduje, że nasze podejście do sytuacji wywołujących stres może się zmienić. Bardzo wiele bowiem zależy od naszego własnego nastawienia, od naszej własnej mentalności.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *