Co słychać na siłowni

Umywalka nablatowa do małej łazienki – jaką wybrać?

Umywalka nablatowa do małej łazienki - jaką wybrać?

Posiadając łazienkę o niewielkim metrażu wcale nie trzeba rezygnować z ciekawej aranżacji. Ograniczona powierzchnia wcale nie musi oznaczać nudnego wystroju. Wystarczy dobry projekt, nakierowany na funkcjonalność, aby uzyskać oryginalne, stylowe wnętrze. Nablatowa umywalka, będąc kwintesencją nowoczesnego designu, wydawałoby się stworzona do większych łazienek również i w tych mniejszych sprawdzi się doskonale. Jak więc wybrać odpowiedni jej model do małej łazienki?

Wygoda codziennego użytkowania

Umywalka jest częścią armatury łazienkowej, z której korzysta się najczęściej. Wobec tego przy jej wyborze należy kierować się użytecznością, szczególnie kiedy do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń. Ważne są tutaj potrzeby wszystkich domowników, w tym dzieci. Bardzo wysoka misa prezentując się efektownie może utrudnić dostęp i okazać się niepraktyczna dla najmłodszych mieszkańców. Dlatego nie chcąc rezygnować z nablatowego modelu warto zdecydować się na taki, o asymetrycznym kształcie, z obniżonymi bokami w środkowej części lub postawić na niższy wariant.

Dopełnieniem takiej aranżacji mogą być baterie umywalkowe o ciekawym kształcie. Nie trzeba bać się tych wyższych, bowiem zaletą nablatowych umywalek jest wysoki brzeg, który zabezpiecza przed rozpryskiwaniem wody podczas mycia rąk, twarzy i golenia.

Mała łazienka to mała umywalka?

Często popełnianym błędem przy aranżacji małej łazienki jest wybór małej umywalki. Stanowi to bardzo niefunkcjonalne rozwiązanie, gdyż w misie o niewielkiej wielkości ciężko umyć ręce, tak aby nie zachlapać wszystkiego wokół. Lepiej zdecydować się na większą, która proporcjonalnie będzie pasować do danego miejsca.

W łazience o ograniczonym metrażu nie sprawdzą się meble łazienkowe o sporym gabarycie. Jednak nablatowa umywalka musi zostać umieszczona na blacie. Dlatego warto wybrać szafkę nieco mniejszą, bez uchwytów, które nie utrudniają do niej dostępu. Ponadto prezentując się nowocześnie i elegancko dopełni wystrój wnętrza.

Kształt i kolor

Dysponując niewielkim wnętrzem warto starać się je optycznie powiększyć. W tym celu najczęściej maluje się ściany na jasny kolor, wybiera jasne kafelki czy umieszcza się duże, szerokie lustro. Biała umywalka nablatowa pozwoli rozjaśnić łazienkę oraz stworzyć spójny pod względem stylistycznym wystrój. Dzięki temu pomieszczenie wydawać się będzie większe. Osoby, które lubią niebanalne połączenie mogą postawić na umywalkę w ciekawym odcieniu, która stanie się prawdziwą ozdobą wnętrza i zaraz po wejściu do środka zwróci na siebie uwagę.

Umywalki nablatowe dostępne są w różnym kształcie. Spotkać można okrągłe, prostokątne, owalne, asymetryczne czy też takie o bardziej geometrycznej formie. W małej łazience, starając się utrzymać jednolitość designu warto zachować wszystkie elementy armatury w jednym kształcie. Sprawdź, czy lepiej zdecydować się na okrągłą, czy prostokątną umywalkę nablatową.

Umywalka umieszczona na blacie umożliwia stworzenie oryginalnej aranżacji wnętrza. To doskonały wybór dla wszystkich miłośników nowoczesnych i minimalistycznych zarazem rozwiązań. Rynek obfituje w modele, które doskonale sprawdzą się również w małej łazience i oszczędzą miejsce w szafce, które wykorzystać można do przechowywania kosmetyków oraz środków utrzymania czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *