Co słychać na siłowni

Szczepienia obowiązkowe

szczepienia

Temat, który na pewno budzi bardzo wiele kontrowersji, który budzi bardzo wiele dyskusji – szczepienia dzieci. Mamy do czynienia z osobami, które w sposób zdecydowany popierają pomysł szczepienia dzieci i chodzi nie tylko o szczepienia obowiązkowe, ale także o te ponadprogramowe, zalecane. Mamy również do czynienia z drugą grupą osób, które są zdecydowanymi przeciwnikami owych szczepień. Gdzie zatem tkwi prawda i czy poprzez szczepienia możemy naszym dzieciom w jakikolwiek sposób zaszkodzić? Zasadniczo nie i nie należy się ich obawiać.

Czy warto szczepić?

W sytuacji, gdy będziemy mieli do czynienia z chorobą, z groźną chorobą, a nie zaszczepiliśmy naszego dziecka, to na pewno wówczas docenimy owe szczepienia. Nie stanowią one żadnego zagrożenia, a jeśli nawet dochodzi do jakichś niepożądanych reakcji organizmu, to nie są one zagrożeniem dla życia. Tymczasem brak szczepień skutkuje tym, że nasze dziecko jest bardziej narażone na groźne choroby, a ich organizm nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniej ilości przeciwciał, które by mogły skutecznie walczyć z chorobą. Tym samym nie warto jest ryzykować, nie warto jest ryzykować zdrowiem naszych dzieci, gdyż gra nie jest warta świeczki.

Wszelkie obawy powinniśmy schować na bok, powinniśmy je odrzucić i tym samym nie obawiać się zarówno tych szczepień obowiązkowych, ale także tych zalecanych. Oczywiście szczepienia zalecane są płatne, aczkolwiek oczywiście warto wydać te pieniądze, aby mieć spokój, aby móc być pewnym, że nasze dzieci są w odpowiedni sposób zabezpieczone przed groźnymi chorobami.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *