Co słychać na siłowni

Suplementy dla początkujących na siłowni

Istnieje przysłowie ,,złe dobrego początki”. Doskonale wiemy, że jeśli zaczynamy swoją przygodę z trenowaniem na siłowni, to musimy liczyć się z większym prawdopodobieństwem urazów, zakwasów, czy innego typu kontuzji. Najważniejsze, to jednak fakt, by się nie zniechęcić. Zachowanie naszego organizmy bowiem można porównać do dziecka, które adoptując się pierwszego dnia w szkole stopniowo przyzwyczaja się do nowej sytuacji. Należy też pamiętać o tym, że często kontuzje są efektem nieprawidłowego podejścia do nich. I chodzi tu zarówno o ich odpowiednie zaplanowanie, jak i dobór suplementów. Wszystko to zależne jest jednak od kilku istotnych szczegółów.

Po co chcę trenować?

http://e-poduszki.pl/To pierwsze pytanie jakie należy sobie zadać zanim rozpocznie się treningi na siłowni. Większość ćwiczących przede wszystkim deklaruje chęć zgubienia kilku zbędnych kilogramów, inni marzą o idealnej rzeźbie. Spora część amatorów sportów ćwiczenia na sali treningowej traktuje jako redukcje stresu dnia codziennego. Należy pamiętać, że każdy cel łączy się z odmiennym pakietem treningowym. W związku z tym najlepiej jeśli będziemy w stanie określić jeden, konkretny cel, wtedy nie tylko łatwiej będzie nam dobrać pakiet ćwiczeń, ale i rodzaj suplementów.

Jakie suplementy na początek?

A zatem przed nami najważniejsze pytanie. Początek trenowania, to suplementy, które dadzą nam nie tylko więcej siły, ale i zapewnią odporność naszego organizmu. Tu odpowiedzią są dwa słowa: białko, które odpowiada za budowę i strukturę naszych kości i mięśni, oraz kreatyna zapewniająca większą wytrzymałość na treningu. A ponieważ początki treningów, to też zwiększona możliwość kontuzji i urazów, to warto przyjmować także suplement zawierający składnik BCCA. Nie tylko zapobiega on kontuzjom, ale i przyspiesza regeneracje w przypadku urazów. W przypadku suplementacji istotne jest przyjmowanie witamin i minerałów.

Dieta istotną sprawą

Bo odpowiednio dobrana, połączona z treningiem, to gwarancja sukcesu. W związku z tym czego nie powinno zabraknąć w naszym menu? Między innymi: makaronu pełnoziarnistego, chudego mięsa, pieczywa pełnoziarnistego, kaszy, jajek, serów, orzechów, migdałów, ryb, oliwy, a także brokuł, bowiem produkty te zawierają największą ilość węglowodanów, białek i tłuszczy, których nie może brakować w naszym organizmie. Ponadto w każdej diecie istotne są również warzywa.

Kolejne, ważne informacje

To przede wszystkim odpowiedni rodzaj suplementów, bowiem nie każdy składnik jest wskazany dla wszystkich. Na przykład osoby szczupłe nie powinny suplementów na rzeźbę, z kolei mający problem z nadwagą powinni unikać preparatów na zwiększanie masy mięśniowej.

Pamiętaj o sprawach medycznych

Czyli o dodatkowych dolegliwościach, w tym chorobach przewlekłych. W przypadku rozpoczęcia każdego treningu ważna jest też płeć, wiek, wzrost i waga. Te i inne, równie ważne aspekty pomoże ustalić Ci lekarz, lub trener personalny z którymi skonsultować należy także rodzaj, oraz dawkowanie poszczególnych suplementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *