Co słychać na siłowni

Struktura usprawnieniowa trenera

kurs

Osoba trenera personalnego bez wątpienia cieszy się obecnie sporym społecznym szacunkiem. Coraz większa grupa ludzi chce korzystać z jego usług i też tak czyni. Trener personalny to osoba, która w powszechnym mniemaniu potrafi pomóc nam zrealizować nasze cele sportowe, z którymi my sami tak często po prostu mamy pewne problemy. My w tym miejscu chcemy co nieco przyjrzeć się strukturom kursów na trenera personalnego, a konkretnie rzecz ujmując chcemy spojrzeć na to, jaką drogę musi przejść dana osoba, aby móc pełnić funkcję trenera personalnego.

Kto może zostać trenerem?

Przede wszystkim w takim kursie uczestniczą osoby, które ze sportem, z aktywnością fizyczną miały już co nieco wspólnego. Bardzo często możemy na takich kursach zobaczyć instruktorów różnych dyscyplin sportowych, możemy spotkać tych, którzy kochają sport, ale nie tylko ten w telewizji. Ukończenie samego kursu na trenera personalnego to jednakże jeszcze nie wszystko. Tak naprawdę bowiem to dopiero początek drogi. Po ukończonym kursie jak zwykle mamy do czynienia z egzaminem. Dopiero po ukończonym egzaminie możemy uzyskać stosowne uprawnienia zawodowe, potwierdzone dyplomem. Uprawnienia te nie zostały wzięte z jakiegoś podręcznika, ale są wynikiem stosownego rozporządzenia wydanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Dyplom trenera

Można więc nieco z przekąsem powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia ze sprawą wagi państwowej. Zazwyczaj osoba pozytywnie zdająca egzamin otrzymuje nie tylko odpowiedni dyplom, ale poza tym również staje się posiadaczem certyfikatu w języku angielskim. Dzięki temu możliwości wykonywania zawodu trenera personalnego stają się znacznie szersze, dzięki temu można ów zawód wykonywać również poza granicami naszego kraju i mowa jest przynajmniej o krajach wchodzących w skład Unii Europejskiej. To bardzo ważne, gdyż przecież wielu fachowców woli swojego szczęścia szukać poza granicami Polski, gdzie istnieją znacznie większe możliwości dobrego zarobku. Tenże certyfikat zatem stanowi bardzo ważny załącznik do dyplomu trenerskiego.

By: Bartek M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *