Co słychać na siłowni

Jakie doniczki do salonu?

Jakie doniczki do salonu?

Doniczka może służyć jako efektowny dodatek, który nada naszemu wnętrzu odpowiedniego charakteru, a także jako ozdoba, która wzbudzi zazdrość wśród naszych gości. Roślina powinna pasować do swojej osłony i tworzyć z nią spójną, atrakcyjną dla oka całość.

Wystrój

Szukając doniczki, musimy zwrócić uwagę na styl, w jakim mamy urządzone mieszkanie. W nowoczesnych salonach najlepiej sprawdzą się duże, proste donice, wytworzone z polietylenu, który łatwo jest utrzymać w czystości. Jeśli nasze mieszkanie jest urządzone w stylu kolonialnym, czyli połączenia elegancji z egzotyką, najlepiej sprawdzą się doniczki w kolorach ziemi, a także różnych odcieniach niebieskiego i żółtego, wykonane z drewna, lub z tkaniny. Styl retro idealnie będzie się komponował z małymi donicami, ozdobionymi różnymi, pastelowymi malowidłami, a do takich najlepiej pasują kwiaty, pachnące, które nie tylko ucieszą oko, ale także zmysł węchu.

Roślina

Wybierając doniczkę najważniejsza jest roślina, która w niej zamieszka. Do dużych donic pasują, pojedyncze kwiaty o efektownych liściach. Zwieszające się pędy będą pasować do małych doniczek, które można przywiesić pod sufitem, aby nadały lekko egzotycznego klimatu naszemu salonowi. Gdy nasz kwiat jest mały, a nasza donica duża można użyć różnego rodzaju, kamieni dekoracyjnych, które wypełnią przestrzeń wokół rośliny. Uwaga! Nie każda mała roślina, nadaje się do dużej donicy!

Kolory

Na rynku znajdują się granulaty barwione na różne kolory, możemy nimi ozdobić donicę w odcienie żółci, które będą pięknie podkreślały zieleń rośliny, a także w zimowe wieczory, przypominały o gorących, letnich wieczorach. W zależności od posiadanych kwiatów, donic, a także inwencji twórczej możemy stworzyć nasz własny zaczarowany ogród, gdzie będziemy mogli odpocząć z ulubioną książką oraz kubkiem herbaty.

Warto sprawdzić także doniczki-plastikowe.pl – stronę na której znajdziesz szeroki wybór doniczek do salonu i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *