Co słychać na siłowni

Idea krwiodawstwa

krwiodawstwo

Idea krwiodawstwa na szczęście jest coraz mocniej rozpowszechniana i mamy do czynienia z bardzo dużą ilością osób, które regularnie decydują na oddawanie krwi. Jest to o tyle istotne, że tak naprawdę krwi nie można w żaden inny sposób wyprodukować, nie można jej uzyskać żadną metodą laboratoryjną.

Niezbędna aby nieść pomoc

Krew tymczasem jest bardzo potrzebna, jest ona niezbędna, aby móc mówić o ratowaniu ludzkiego życia. Jest ona potrzebna w trakcie różnych zabiegów, jest ona potrzebna przy każdej operacji chirurgicznej, a tym samym idea krwiodawstwa jest po prostu potrzebna. Oczywiście krwiodawca ma pewne przywileje, może odnosić pewne dodatkowe korzyści z racji tego, co robi, aczkolwiek de facto najważniejszym elementem jest to, że pomaga on innym osobom zachować zdrowie i życie. Aby móc zostać honorowym krwiodawcą krwi, wystarczy mieć ukończone 18 lat i zgłosić się do stacji krwiodawstwa Tam zostaną wykonane stosowne badania, które mogą zakwalifikować daną osobę do oddania krwi, ale mogą również ją z różnych względów zdyskwalifikować.

Zdrowa krew

To bardzo ważne, aby dany krwiodawca odznaczał się bardzo dobrym zdrowiem, ponieważ chodzi nie tylko o to, aby ratować inne życie, ale także o to, aby chronić własne i w stacjach krwiodawstwa zasadniczo tego się przestrzega. Krew można oddawać aż do ukończenia 65 roku życia, a tym samym możemy mówić o możliwości niesienia pomocy przez bardzo wiele lat. Inną kwestią jest możliwość zapisania się do banku dawców szpiku kostnego, co również jest wspaniałą ideą, w której uczestniczy coraz więcej osób.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *