Co słychać na siłowni

Dieta pudełkowa – czy można stworzyć ją samodzielnie?

Dieta pudełkowa - czy można stworzyć ją samodzielnie?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że właściwe odżywianie ma wpływ na nasze zdrowie, urodę, figurę i samopoczucie. Należy jadać regularnie, z troską aby posiłki były adekwatnie dostosowane do potrzeb naszego organizmu. Hitem stają się ostatnio diety pudełkowe, zarówno te, które możemy zamówić z firmy cateringowej, jak i te które przygotować możemy zupełnie samodzielnie.

Samodzielnie skomponowana dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa jest niekiedy określana również pojęciem diety lunchbox. Stosują ją gwiazdy i przeciętne osoby. To dieta idealna dla każdego z nas, ponieważ właściwie dobrana dostarcza wszystkich niezbędnych organizmowi składników oraz niweluje uczucie głodu. Warto zaznaczyć, że pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i sylwetkę, ponieważ spożywa się ją w niewielkich porcjach i w regularnych odstępach czasu. Jeżeli sporządzisz samodzielnie dietę pudełkową nie musisz cale wydawać wielkich pieniędzy, aby wynająć profesjonalną firmę, która każdego dnia będzie serwowała do drzwi twego domu gotowe i smaczne posiłki. O swoje żywienie możesz zadbać samodzielnie, a wówczas będzie smaczne, zdrowe i tanie.

Jak wygląda twoje codzienne menu?

Budzisz się rano, w pośpiechu zjadasz niewielkie śniadanie, w pracy szybko konsumujesz słodki batonik, a dopiero po ośmiu godzinach jesz obiad. Czy tak wygląda styl Twojego odżywiania się? Jeżeli tak, musisz wiedzieć, że jest to błąd ponieważ posiłki każdego dnia należy spożywać regularnie i nie doprowadzać do tego, że czujemy ssanie w żołądku. Z kolei dobrze stworzona i ułożona dieta pudełkowa zaopatrzy nas w posiłki, które możemy jeść regularnie i które dostarczają nam adekwatnej ilości witamin i minerałów. Warto wiedzieć, że dania tego typu można szczelnie opakować, w pudełka zarówno małe pudełka kartonowe jak i termiczne, a tym samym zawsze będą świeże i smaczne.

Jak samodzielnie skomponować menu?

W jaki sposób samodzielnie stworzyć menu, aby ściśle odpowiadało naszym potrzebom? Warto zaplanować zdrowe posiłki, a także godziny w których planujesz je zjeść. Doskonałym wyborem dla pudełkowej diety będzie:

  • owsianka z jogurtem
  • owoce
  • jajka na twardo
  • szpinak
  • ciemna bułka
  • nadziewana papryka
  • sałatka owocowa
  • kanapka z ciemnego chleba z twarożkiem

Tak skomponowane menu dostarczy do organizmu idealną ilość witamin i minerałów, jakich potrzebujesz. Co więcej opakowania sprawią, że zawsze będzie świeże i smaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *