Co słychać na siłowni

Co wiesz na temat zielonej herbaty?

zielona herbata

Zielona herbata, choć jeszcze niedawno pitą ją tylko w dalekiej Azji, dziś podbija europejskie rynki. Niestety wciąż jeszcze zbyt mało osób wie, jakie zalety ma ten napój i jakie korzyści dla organizmu może przynieść jego regularne spożywanie. I choć nie wszystkim przypada do gustu jej cierpki smak, to każdy, kto dba o swoją sylwetkę i chce prowadzić zdrowy tryb życia, powinien przekonać się do jej picia. Z tym że od razu należy zaznaczyć, że nie wolno pic jej więcej niż 5 filiżanek dziennie.

Ponadto nie jest ona zalecana dzieciom, jak i kobietom w ciąży. Zbyt duże ilości zielonej herbaty podwyższają ciśnienie krwi i nadmiernie pobudzają. I choć zielona herbata sprzyja zrzuceniu zbędnych kilogramów, to nie można jej jednak traktować jak czarodziejskiej różdżki, to jednak posiada ona składniki, które przyspieszają przemianę materii. Ponieważ w skład tego napoju wchodzi kofeina, podobnie jak kawa ma właściwości pobudzające, a jest znacznie zdrowsza od tzw. małej czarnej.

Dlaczego warto ją pić?

Zawartość w niej dużej ilości antyoksydantów pozwala oczyścić organizm z toksyn, jak również zawiera substancje wzmacniające organizm i chroniące go przed infekcjami. Ponadto doświadczenie amatorów picia zielonej herbaty pokazuje, że ogranicza ona wchłanianie tłuszczu zawartego w różnego rodzaju produktach. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zielonej herbaty. Wielu zwolenników ma ta z dodatkiem cytryny czy owocu pigwy. Duży wybór sprawia, że każdy znajdzie dla siebie herbatę, której szuka, a której picie sprawi mu prawdziwą przyjemność.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *