Co słychać na siłowni

Jeśli mówimy o treningu crossfit to bez wątpienia najważniejszym elementem, o który należy zadbać jest właściwie skonstruowany plan treningowy. Bez tego elementu trudno będzie mówić o skutecznym treningu. Jednakże nie tylko sam plan ma tutaj ogromne znaczenie, ale także inne elementy. Jak najbardziej należy w tym miejscu wskazać na zaangażowanie osoby trenującej jak również należy wskazać na właściwe obuwie jak jeden z tych elementów, który ma ogromne znaczenie. Trening crossfit jest bardzo wymagający i dlatego też osoba trenująca powinna skupiać się tylko i wyłącznie na wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Tutaj nie ma zatem miejsca na kiepskiej jakości obuwie, które miałoby utrudniać wykonywanie jakiegokolwiek ćwiczenia. Jakie zatem powinno być obuwie stosowane w treningu crossfit? Tutaj przede wszystkim należy podkreślić, że z treningiem crossfit nieodłącznie związana jest marka Reebok i to właśnie ten producent jest liderem w produkowaniu obuwia dla osób trenujących crossfit. Obuwie takie powinno spełniać na pewno wymogi bezpieczeństwa, powinno być wygodne oraz trwałe. Między innymi możemy wskazać na unikalną technologię RealFlex, dzięki której obuwie stosowane w treningu crossfit spełnia wszelkie normy.

Co jeszcze?

Oczywiście poza obuwiem bardzo ważnym elementem w treningu crossfit jest również cała reszta stroju. Podobnie jak obuwie, tutaj także powinniśmy się wyposażyć w wygodny strój, który nie będzie nam utrudniał wykonywania ćwiczeń. W treningu crossfit natomiast nie mają większego znaczenia urządzenia, których będziemy używać. Oczywiście jak najbardziej należy zadbać o to, aby były to elementy dobrej jakości, ale na pewno nie są one najistotniejsze i nie należy ich utożsamiać z tym, z czym mamy do czynienia na siłowniach. Trening na siłowni znacząco bowiem różni się od tego, z czym stykamy się w przypadku treningu crossfit. Tutaj nie musimy bowiem dysponować najnowocześniejszym sprzętem, gdyż w tym przypadku najważniejszy jest podejmowany przez nas wysiłek, który powinien nam przynieść skutki.

Zapraszam do odwiedzania poniższego linka: http://www.kfd.pl/crossfit-program-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych-i-troch%C4%99-info-230781.html/

By: Bartek M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *