Co słychać na siłowni

Walka z nadciśnieniem

ciśnienie

Z nadciśnieniem tętniczym boryka się obecnie coraz większa grupa osób. Wynika to przede wszystkim ze złej diety, pośpiechu, stresu i ogólnie pojętego złego trybu życia. Nadciśnienie tętnicze jest bardzo poważnym schorzeniem, które powinno być leczone. Jeśli owego leczenia się nie podejmie, ryzyko zawału serca, udaru mózgu, niewydolności nerek jak również i wielu innych chorób, uszkodzenia różnych narządów wewnętrznych jest znacznie większe.

Prawidłowe ciśnienie krwi

Najbardziej prawidłowe ciśnienie krwi wynosi 120/80 mmHg. Przyjmuje się, że jeśli te wartości nie przekraczają 139/89 mmHg, to można mówić o ciśnieniu prawidłowym. Jeśli natomiast którakolwiek wartość jest przekraczana, to wówczas należy podjąć stosowne kroki mające na celu obniżenie ciśnienia krwi. Na pewno w tym celu należy udać się do lekarza. Podstawowym działaniem jest przyjęcie zapisanych leków, aczkolwiek nie można na tym poprzestać. Bardzo ważnym elementem będzie zmiana diety oraz zmiana trybu życia codziennego. Warto zaznaczyć, że takie elementy jak nadwaga, jak niedobór niektórych witamin wpływa na zwiększenie ryzyka wystąpienia nadciśnienia. Warto ograniczyć picie kawy, rzucić palenie, ograniczyć spożywanie alkoholu jak również warto obniżyć ilość soli, którą stosujemy do codziennie przygotowywanych potraw.

Jak najbardziej również warto pomyśleć o aktywności fizycznej, warto jest z naszej codzienności wyeliminować sytuacje stresujące, a przynajmniej ograniczyć możliwość ich wystąpienia do minimum. Dzięki temu nasze ciśnienie krwi ma szansę dłużej utrzymać się w normie.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *