Co słychać na siłowni

Jaki sprzęt kite warto kupić na początek?

Jaki sprzęt kite warto kupić na początek?

Każda większa inwestycja zawsze potrzebuje dofinansowania. Nic w tym dziwnego, że zaczynając swoją przygodę z nowym sportem takim jak kitesurfing – potrzebujemy swojego własnego sprzętu.

Niektóre można spokojnie wypożyczyć, inne odkupić od znajomego lub znaleźć po prostu na portalu, ale są też sprzęty kite, które warto mieć swoje własne, nowe. Kitesurfing sklep w swojej ofercie ma bardzo szeroką ofertę każdego rodzaju sprzętu. Znajdziemy w nim akcesoria potrzebne dla małych i dużych osób związanych z kitesurfingiem, również dla profesjonalistów jak i dla całkowitych amatorów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tym sporcie. Tylko jakie akcesoria potrzebne nam są na sam początek przygody?

Pianka neoprenowa

Jedną z najbardziej podstawowych sprzętów potrzebnych nam do rozpoczęcia naszej przygody z kitesurfingiem i niezbędnym do rozpoczęcia nauk jest pianka neoprenowa. Wypożyczanie jej nie jest zbyt higieniczną sprawą, a takie wypożyczalnie istnieją bardziej przy szkółkach kitesurfingu, gdzie muszą być pewni, że potencjalni kursanci nie zrezygnują z kursów tylko z powodu braku sprzętu. Jednak jeżeli chcemy już zainwestować w ten sport warto na samym początku rozejrzeć się za własną pianką w której nikt wcześniej nie miał okazji pływać.

Kolejnym sprzętem za którym warto rozejrzeć się na samym początku jest trapez kite. Jest to bardziej konieczne dla wygody. Można go wypożyczyć wraz z deską i latawcem, lub osobno. Niestety takie trapezy z reguły są niskie, które są przeznaczone do nauk. Na samym początku naszej przygody z kitesurfingiem to dobra opcja, ale gdy chcemy zacząć poważniejszą przygodę, wtedy przyda nam się lepszy sprzęt, który da nam większe możliwości.

Gdzie zrobić zakupy?

Nie musimy kupować od razu wszystkich potrzebnych sprzętów do nauki kitesurfingu. Jednak warto zainwestować chociaż na sam początek w piankę neoprenową co bardziej odpowiednie jest ze względów higienicznych. Dobra pianka oczywiście pomoże nam zachować komfort termiczny oraz elastyczność. Miękka i ciepła pianka do kitesurfingu zapewni nam możliwość dłuższego pływania, szczególnie jeśli pływamy w Polsce. Nasze lato może i jest ciepłe, jednak pływanie w takich warunkach dłużej niż godzinę może skończyć się chorobą, szczególnie jeśli pływasz w wakacje. Pamiętaj, że bez wiatru nie popływasz. A gdy wieje nie zawsze jest ciepło.

W kolejnym etapie możemy rozejrzeć się za odpowiednim dla siebie trapezem. Trapez do pas, który łączy nas z latawcem. Powinien być wygodny, ponieważ to na nim spoczywa cała moc latawca. Pamiętajmy, że są różne rodzaje. Możemy kupić zarówno dla osób uczących się jak i dla osób, które pierwsze kroki w tej dyscyplinie mają już za sobą. Kite sklep na pewno pomoże nam w odpowiednim doborze sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *