Co słychać na siłowni

Rekonstrukcja brwi po chemioterapii – makijaż permanentny

Rekonstrukcja brwi po chemioterapii - makijaż permanentny

Choroby nowotworowe są zmorą czasów współczesnych. Oczywiście technologia pozwala na coraz bardziej skuteczne leczenie raka, ale z drugiej strony mamy do czynienia z nasileniem czynników, które chorobę wywołują. Dodatkowo elementem nieodłącznym od tej choroby, od leczenia przy pomocy chemioterapii, jest wypadanie włosów, rzęs oraz brwi. Jest to element, poprzez który pogorszeniu ulega wygląd danej osoby oraz jej samopoczucie. Istnieje jednak wiele sposobów na to, aby uzupełnić brak włosów, rzęs oraz aby móc zrekonstruować brwi.

Wykonanie makijażu permanentnego po chemioterapii

Utrata brwi to bardzo istotny element wpływający na obniżenie samooceny kobiety. Tymczasem dobre samopoczucie psychiczne to element jakże ważny w przebiegu leczenia choroby nowotworowej. Dlatego też warto postawić na sprawdzone metody uzupełniania brwi po chemioterapii. Chodzi mianowicie o wykonanie makijażu permanentnego. Tenże zabieg może być wykonywany nie tylko po zakończeniu terapii nowotworowej, ale również w jej trakcie. Dzięki temu zabiegowi kobieta jak i mężczyzna może odzyskać nie tylko brwi, ale również wysokie poczucie własnej wartości. Wystarczy, iż raz do roku uda się do studio tatuażu lub do gabinetu kosmetycznego, ponieważ w tych dwóch miejscach ów makijaż permanentny jest wykonywany.

Przed czy po?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy lepszym rozwiązaniem jest wykonanie makijażu permanentnego przez chemioterapią, czy też dopiero po. Jak najbardziej można zdecydować się na ów zabieg przez przyjęciem chemii, ponieważ w tej sytuacji łatwiej jest odwzorować naturalne brwi danej pacjentki, pacjenta. Mowa o dokładnym odwzorowaniu zarówno w odniesieniu do kolorystyki jak i do kształtu. Jeśli ktoś jednak decyduje się na wykonanie owego makijażu permanentnego dopiero po wypadnięciu brwi, to ważnym aspektem jest to, aby najpierw wzmocnić swój organizm. W przeciwnym przypadku może ów makijaż okazać się nietrwały, niemożliwy do wykonania. Ilość leukocytów obecna we krwi w momencie wykonywania makijaży powinna oscylować wokół wartości 2 do 3 tysięcy na mm sześcienny.

Makijaż w studio tatuażu

Współcześnie bardzo modne jest wykonywanie tatuaży na różnych częściach ciała. Studia tatuażu, które działają na rynku, proponują również możliwość wykonania owego makijażu permanentnego. W przypadku pacjentów onkologicznych wiele podmiotów oferuje ten zabieg bezpłatny. Makijaż permanentny powinien być wykonany z zachowaniem restrykcyjnych zasad, które dotyczą także pielęgnacji po samym zabiegu. Po zabiegu zatem należy:

  • – wykonywać wszystkie zalecenia osoby wykonującej ów makijaż permanentny,
  • – stosować odpowiedniej jakości kosmetyki,
  • – zrezygnować w tym czasie z basenu, spa oraz solarium
  • – zrezygnować także z kąpieli słonecznych

Stosując się do podanych zasad, można mieć pewność, że ów makijaż permanentny będzie idealnie odwzorowywał naturalne brwi danej osoby, która była poddana chemioterapii. Nie należy zbyt długo zwlekać z jego wykonaniem, aby móc jak najszybciej cieszyć się bardzo dobrym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *