Co słychać na siłowni

Problemy z wątrobą

wątroba

Wątroba jest organem, o którym na pewno współcześnie możemy bardzo wiele usłyszeć, mamy obecnych bardzo wiele różnych suplementów diety, które mają na celu poprawić jej działanie. Tak naprawdę jednakże zdrowie naszej choroby na pewno nie zależy w głównej mierze od suplementów, lecz od troski o nią.

Prawidłowe żywienie podstawą zdrowia

Tutaj musimy wskazać raczej na prawidłowe żywienie jako podstawowy element decydujący o zdrowiu naszej wątroby. Nie unikniemy całkowicie jej obciążania, ale na pewno możemy wiele zrobić, aby ulżyć naszej wątrobie. Przede wszystkim należy ograniczyć jedzenie potraw bardzo tłustych, należy ograniczać dosalanie lub po prostu z soli w dużej mierze zrezygnować, należy ograniczać spożywanie alkoholu, a w sytuacji, gdy mamy do czynienia z koniecznością przyjmowania jakichś leków, powinniśmy dodatkowo przyjmować tabletki lub po prostu produkty osłonowe na żołądek, na wątrobę. Takie podejście na pewno pozwoli nam zachować naszą wątrobę w bardzo dobrym stanie przez znacznie dłuższy czas, nie będziemy musieli mówić o żadnych dolegliwościach i będziemy cieszyć się bardzo dobrym stanem naszego zdrowia, naszej wątroby, bardzo dobrym samopoczuciem na co dzień.

Wątroba i regeneracja

Wprawdzie nasza wątroba posiada zdolność regeneracji, aczkolwiek na pewno nie możemy jej zbyt mocno narażać na różne szkodliwe czynniki, ponieważ tak naprawdę w pewnym momencie nasza wątroba powie stop, jej wytrzymałość jest na pewno w jakimś stopniu ograniczona, a jeśli ją zniszczymy, to na pewno nie będzie nam łatwo tego wyprostować.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *