Co słychać na siłowni

Opalać się czy też nie?

Gdy przychodzi okres letni, gdy przychodzi okres wakacyjnych wyjazdów, wielu z nas wybiera jakieś morskie kurorty, wielu z nas wybiera plażę, wybiera kąpiel w morzu. Tym samym jak najbardziej zasadnym w tym miejscu pytaniem jest czy warto się opalać, czy opalanie jest zdrowe i jakie niesie za sobą konsekwencje. Oczywiście można mówić, że naturalną konsekwencją opalania jest oczywiście piękna opalenizna i jest to bardzo pozytywne, ale my będziemy raczej wskazywali na nasze zdrowie. Opalanie nie musi nam zaszkodzić pod warunkiem, że zachowamy określone zasady. Na pewno nie wolno opalać się zbyt długo, na pewno też elementem koniecznym jest zastosowanie odpowiednich kremów z wysokim faktorem, z odpowiednim filtrem.

Zawsze zachowaj ostrożność!

Nie zwalnia nas to jednak z pewnej ostrożności. Nawet bowiem jeśli zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie naszej skóry przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, to jednakże z drugiej strony pozostaje jeszcze ryzyko wystąpienia udaru słonecznego, a tego przecież wolelibyśmy uniknąć. Należy więc nie wystawiać się na słonce w godzinach jego największej aktywności, co w głównej mierze dotyczy osób starszych, dotyczy dzieci jak również i osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia. Pamiętajmy w tym miejscu o nakryciach głowy, pamiętajmy także o tym, aby we właściwy sposób się nawadniać.

Takie postępowanie pozwoli nam cieszyć się znacznie lepszym zdrowiem, a opalanie nie będzie nam się kojarzyć z żadnymi negatywnymi skutkami, nie będzie nam się kojarzyć z różnymi nieprzyjemnościami, a wręcz przeciwnie, będzie się kojarzyć tylko i wyłącznie pozytywnie.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *