Co słychać na siłowni

Legalny doping – najlepsze naturalne środki na poprawę wydolności

Doping bardzo często kojarzy nam się ze środkami zabronionymi. Jednakże wspomóc swoje ciało można również naturalnymi sposobami, które to są całkowicie legalne. Jakie naturalne produkty wybrać aby poprawić wydolność swojego organizmu?

Co to jest legalny doping?

Legalnym dopingiem określić można środki, które to nie mają wpływu na naturalne funkcjonowanie naszego organizmu i ciała. Środki te nie wpływają na hormony i są powszechnie dostępne. Co najważniejsze są w pełni naturalne, a co za tym idzie możemy je przyjmować bez żadnego ryzyka. Nawet jeśli zawodowo uprawiamy sport, stosując naturalne środki dopingujące nie grozi nam żadna dyskwalifikacja ani kary finansowe.

Kilka najlepszych sposobów na poprawę wydolności

  • Sok z buraka

Najlepszym sposobem aby wzmocnić wydolność organizmu jest sok z buraka. To warzywo powinno znaleźć się w naszym codziennym menu, jeśli marzymy o poprawie wyników sportowych. Jest on bardzo bogaty w kwas foliowy i bierze udział w procesie tworzenia czerwonych krwinek. W soku z buraka znajdziemy też azotany, które rozszerzają naczynia krwionośne, a dzięki temu nasze serce pracuje wydajniej, nawet jeśli mamy do czynienia z intensywnym wysiłkiem fizycznym.

  • Cytryniec chiński

Cytryniec jest również polecany wszystkim sportowcom, ponieważ dostarcza nam bardzo dużą ilość energii. Jego działanie jest zbliżone do kofeiny, dlatego po jego spożyciu cechujemy się większą aktywnością. Na pewno jest to świetny sposób na doping, aby nasz organizm nie poczuł się szybko zmęczony.

  • Kofeina

Kofeina pobudza nas również do działania, wpływa na układ nerwowy, zwiększa naszą koncentrację. Dodatkowo poprawia refleks a ostatecznie lokuje się w mięśniach, dlatego może znacznie wpłynąć na nasze osiągnięcia sportowe. Dzięki niej nasze ciało ma więcej siły do pracy i ruchu.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *