Co słychać na siłowni

Jak walczyć z rakiem?

Nowotwór jest chorobą, która zasadniczo może powodować przysłowiowe ciarki na plecach, który zbiera bardzo duże żniwo wśród ludzi, w tym głównie możemy mówić o tym, że jest to choroba dotykająca krajów najbardziej rozwiniętych, krajów cywilizowanych. Nie ulega wątpliwości, że żyjemy w świecie, w którym mamy do czynienia z bardzo dużym postępem cywilizacyjnym, który dotyczy również medycyny. To jedna strona medalu, ponieważ z drugiej strony mamy również i wiele czynników, które wpływają na nas w sposób negatywny.

Co powoduje raka?

Ta sama cywilizacja, ten sam postęp techniczny powoduje, że nasze zdrowie podupada i jesteśmy bardziej narażeni na różne choroby, w tym właśnie mowa jest o nowotworach. Te rodzą się na skutek bardzo różnych przyczyn. Między innymi będziemy chcieli wskazać na czynniki rozwoju nowotworów. Przede wszystkim mowa jest w tym miejscu o naszej diecie. To, co jemy, ma bardzo duże znaczenie, a bardzo często nasze jedzenie nie odznacza się dobrą jakością, bardzo często jemy w pośpiechu. Poza dietą, na rozwój nowotworów wpływ ma również taki element, jakim jest stosowanie różnych używek.

Mimo, że sprawiają nam one przyjemność, to jednak powoduje, że nowotwory rozwijają się znacznie szybciej. Poza tymi dwoma czynnikami, będziemy wskazywać także na bardzo istotny czynnik, jakim jest stres. Ten element towarzyszy nam na co dzień i ma bardzo zgubny wpływ na nasze zdrowie, w tym również jest jednym z kluczowych elementów jest wpływ stresu na rozwój nowotworów. Warto o tym wiedzieć i warto także eliminować te przyczyny, które powodują rozwój raka.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *