Co słychać na siłowni

Czy da się uzależnić od portali randkowych?

Czy da się uzależnić od portali randkowych?

Internet to prawdziwa kopalnia wszystkiego – informacji, możliwości kontaktu z całym światem, zakupów, pracy, a także… zawierania nowych związków. Dziś, w dobie smartfonów mamy już nie tylko portale randkowe, ale i aplikacje z których możemy korzystać o każdej porze, w każdych okolicznościach. W medycynie coraz to nowsze pozycje zajmują różnego rodzaju uzależnienia, od zakupów, jedzenia, czy internetu, w tym od portali randkowych. No właśnie – czy można się od nich uzależnić?

Kto szuka miłości w sieci?

Czyli inaczej pytając – kto jest najbardziej narażony na uzależnienie od portali randkowych. Oczywiście są to przede wszystkim osoby, które intensywnie poszukują partnera w internecie. Problem pojawia się, gdy poszukiwanie staje się nałogiem. Jak to możliwe? Zaczynamy gubić się, nie nawiązując stałej znajomości nawet z osobami, które wydają nam się atrakcyjne. W zamian szukamy nowych kontaktów, gdzie codzienne konwersacje stają się nieodłącznym elementem naszego życia.

To może być dramat

Uzależnienie od portali randkowych staje się dramatem w sytuacji, gdy dana osoba jest… zajęta. W tym wypadku bowiem mamy do czynienia nie tylko z samym uzależnieniem, ale i zdradą. Oczywiście nie trzeba dodawać, że takie sytuacje w większości przypadków są początkiem końca takiego związku.

Po co szukamy sensu na portalach randkowych?

Wyżej wspomnieliśmy o tym, że tego typu portale służą ludziom do poszukiwania nowych znajomości, w tym związków w internecie. Często jednak odwiedzając przykładowe portale, aplikacje ludzie liczą na tzw. „seks randki”. W ten sposób często szukają nowych doznań, lub zwyczajnie szukają atrakcyjnego dodatku do swojego życia z partnerem.

Internet pełen przestępczości

Wracając jednak do samych portali randkowych. Należy wspomnieć również o parach, które właśnie online znalazły swoje szczęście i zakładają rodziny. Należy jednak pamiętać, że w sieci bardzo dobrze możemy kłamać. W mediach niejednokrotnie mówiło się o sytuacji, gdzie pierwsze spotkanie po nawiązaniu znajomości w internecie kończyło się tragicznie. Temat przestępczości, także na tle seksualnym w internecie jest ważny nie tylko w przypadku dorosłych, ale i nastoletniej młodzieży którą z reguły łatwo jest zmanipulować, a która w szczególności szuka nowych doznań, czy akceptacji, której szuka w internecie. Warto więc dokładnie poznać osobę, którą poznasz w sieci zanim zdecydujesz się na pierwsze spotkanie.

Portale społecznościowe często mogą służyć również jako miejsca dla osób poszukujących odbiorców dla farmaceutyków, niekoniecznie oryginalnych. Należą do nich przede wszystkim środki na potencję. Nie należy ufać takim osobom. Zakupów farmaceutyków należy dokonywać tylko w zaufanych sklepach internetowych.

Gdzie i jak szukać pomocy?

Głównym objawem uzależnienia od portali randkowych jest oczywiście wewnętrzny przymus ciągłego kontaktu z użytkownikami danej aplikacji. Ponadto osoba uzależniona zaczyna stopniowo odcinać się od najbliższego otoczenia, w tym także od partnera. Może przejawiać zachowania agresywne, często niekontrolowane. Dochodzi do znacznych zaburzeń relacji między partnerami, w tym relacji w życiu intymnym. Pomóc znacząco może przede wszystkim psychoterapia. Wyżej wspomnieliśmy o przestępczości w internecie, można tam jednak znaleźć i wsparcie, zwłaszcza na forach dotyczących właśnie uzależnienia od portali randkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *