Co słychać na siłowni

Aktywne chodzenie czyli nordic walking

trening z kijkami

Nordic walking to nic innego jak po prostu maszerowanie z kijkami. Ten rodzaj marszu możemy uznać za coś innego aniżeli zwykły spacer, ponieważ w czasie jego trwania wzmacniamy nie tylko nogi, ale również górną część ciała. Dodatkowo odciążamy kolana i kręgosłup. Czym się różni nordic walking od tradycyjnego chodzenia?

Nordic walking – maszerowanie z kijkami

Nordic walking zawojował świat i zyskał ogromne ilości zwolenników. Wszystko dlatego, że jest to sport dostępny dla każdego niemal człowieka, a co więcej niesie ze sobą ogromne korzyści dla zdrowia i doskonałego samopoczucia. Nordic walking nie wymaga również wysokich nakładów finansowych, bo już za kilkanaście złotych możemy kupić specjalne kijki i nie potrzebujemy żadnego innego wyposażenia.

Czym nordic walking a chodzenie

Jeżeli po prostu chodzimy angażujemy do wysiłku jedynie 35 % mięśni. Z kolei nordic walking angażuje aż 90 % mięśni, zarówno od pasa w dół, jak i od pasa w górę. Jeżeli prawidłowo maszerujemy i poprawnie używamy kijków, wówczas wyraźnie odczuwamy pracę barków oraz ramion. Co więcej ten rodzaj marszu odciąża również stawy biodrowe, kolana i stopy. Jest to szczególnie ważne dla osób w starszym wieku, a także dla tych, którzy borykają się z problemem nadwagi. Z pomocą tego rodzaju sposrtu jeżeli uprawiamy go regularnie dbamy o siebie, o swoją kondycję i figurę.

By: Aneta R.

2 komentarze

  1. Julka pisze:

    Chodzę na spotkania młodych matek i w maju zorganizowano pierwsze takie zajęcia z nordic walking. Tak bardzo spodobał mi się ten sport, ze od razu po tych zajęciach kopiłam kijki ze spokey i zaczęłam chodzi z młodszą siostrą. Schudłam już 5 kg bez żadnej diety!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *