Co słychać na siłowni

crossfitJeżeli masz dosyć monotonnych ćwiczeń fizycznych, z całą pewnością najlepszą propozycją dla ciebie jest plan treningowy crossfit. Ćwiczenia te sprawiają, że masz możliwość angażowania całego naszego ciała, a tym samym żadna z grup mięśni nie zostaje pominięta. Z tego też względu możemy ćwiczyć nasze uda, pośladki, oraz brzuch, a wszystko w czasie jednego intensywnego treningu. Trening ten zapewnia nam znakomite efekty, a zaznaczyć należy, że są one także bardzo szybkie, przez co budują naszą motywację. Determinacja w działaniu oraz pozytywne wyniki sprawiają, że ten rodzaj treningu jest idealny dla każdego zarówno dla amatora, jak i profesjonalisty.

Idealny plan treningu

Jeżeli mamy zamiar zacząć w ten sposób ćwiczyć na pewno powinniśmy wyjść z założenia, że trening odbywa się w dziecięciu różnych obszarach. Między innymi warto tutaj wymienić: siłę, gibkość, szybkość, zwinność, koordynację, a także równowagę. Drugą zasadą owego treningu jest także jego różnorodność, ponieważ możemy wykonywać szereg różnych ćwiczeń. Obejmują, więc one pompki, ćwiczenia ze sztangą, podnoszenie ciężarów, czy też bieganie. Trening opiera się na regularności oraz na intensywności naszych ćwiczeń, ponieważ wtedy przynosi najlepsze wyniki i rezultaty. Trening może mieć różną długość, co w dużej mierze zależy od nas samych. Oczywiście zależy to także od naszej ogólnej formy, wytrzymałości, oraz kondycji, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie ćwiczyć intensywnie i cieszyć się ze świetnych wyników.

Zapraszamy na zaprzyjaźnione forum KFD, na którym można poznać podstawy crossfit i wiele innych, cennych informacji z tej tematyki.