Co słychać na siłowni

Co decyduje o tym jaki zawód dla siebie wybieramy? Na pewno duży wpływ mają nasi rodzice, którzy często kierują naszym życiem. Po drugie zainteresowania, po trzecie umiejętności. W dzisiejszych czasach bardzo szybko musimy się ukierunkować. Wybierając profil klasy w liceum określamy się mniej więcej w jakim kierunku pójdziemy później.

fajna studentka

Jeśli chcemy w przyszłości zostać fizykiem, architektem albo inżynierem wybieramy profil matematyczno-fizyczny. Oczywiście nie każdy się nadaje, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Podobnie w klasie o profilu biologiczno-chemicznym, sportowym czy humanistycznym. Uczniowie tej ostatniej klasy muszą często wykazywać się polotem, a pisanie prac na ocenę to ich codzienny chleb.

Po szkole nie wystarczy, że odrobią zadanie domowe, muszą jeszcze prawie codziennie przeczytać kilka rozdziałów książek. Na koniec liceum zazwyczaj piszą oni maturę rozszerzoną z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. Nie jednokrotnie łatwo idzie im także nauka języków obcych, które także zdają w rozszerzeniu.

1 Comment

  1. na czym mozna zarobic pisze:

    Informacje zawarte w notkach na blogach wydawaly mi sie zawsze malo wiarygodne, ale ta jest bardzo poprawna merytorycznie, co, nie ukrywam, robi wrazenie. Wiele osob wyniesie z niej potrzebne im informacje. Sama interesuje sie taka tematyka, wiec chetnie bede tu zagladac i czytac wszystkie nowe wpisy. Powodzenia w dalszej pracy nad stronaiem, bo na razie, jak widac, idzie ona fantastycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *