Co słychać na siłowni

Problemy ginekologiczne kobiet

ginekolog

Ginekolog – specjalista cenny dla kobiety

Są pewne sprawy, o których kobieta nie powie najbliższej przyjaciółce. Szczególnie jest to wszystko to, co dotyczy zdrowia reprodukcyjnego kobiet oraz ich współżycia intymnego. Niejedna kobieta czuje się skrępowana informując lekarza o liczbie partnerów, których miała w swoim życiu intymnym. Jednak jest to niezbędne, im więcej informacji uzyska lekarz, tym lepiej zadba o zdrowie kobiety. Lekarz zapyta też jaką formę zabezpieczenia stosuje kobieta i czy uprawia bezpieczny seks. Ważne jest też to, czy nie ma problemów z orgazmem, czy ma satysfakcję z seksu. Jeśli podczas seksu lub też po nim występują krwawienia, wówczas jest to sygnał, że coś się dzieje. Zmiany w obfitości comiesięcznego krwawienia również mogą być sygnałem zdrowotnych problemów. Przykry zapach świadczy o chorobach. Czasami tampony przyczyniają się do powstania takiego objawu chorobowego, czasami jest to wina bakterii oraz wirusów. Niejedna pani ma obawy co do tego stanu rzeczy, jednak wizyta u lekarza-ginekologa pomoże jej rozwiać takie wątpliwości. Lekarz zbada, określi przyczyny problemów zdrowotnych i zleci leczenie.

Porady ginekologa pomocne dla kobiety

Jeśli seks jest bolesny, oznaczać to może choroby – błahe problemy lub np. schorzenia nowotworowe. Istotne jest poinformowanie ginekologa o lekach zażywanych przez pacjentkę – na różne schorzenia, bo mogą one mieć wpływ na jej zdrowie intymne. Jeśli kobieta była napastowana seksualnie i odniosła obrażenia, oznacza to konieczność udzielenia jej pomocy. Trzeba zbadać, czy sprawca przemocy seksualnej nie zaraził kobiety jakąś chorobą.

Nie unikaj wizyt u ginekologa

Lekarz poradzi pacjentce jak powinna przygotować się do zajścia w ciążę. Poinformuje o lekach, wizytach, konieczności szczególnego dbania o siebie i własne zdrowie. Powie jakie są objawy premenopauzy oraz menopauzy, zaleci konkretne leki, które pomogą pacjentce przemóc ten stan. Przeprowadzi kobietę przez menopauzę i sprawi, że objawy będą znacznie lżejsze. Lekarz jest najlepszą pomocą dla pacjentki, dlatego żadna kobieta nie powinna unikać wizyt u ginekologa. Jest to więcej niż oczywiste.

Podsumowując, lekarz-ginekolog towarzyszy kobiecie od ok. 16 roku życia aż do późnej starości, dba o jej zdrowie intymne, przepisuje leki, stara się o to, aby kobieta przeszła dobrze ciążę i poznała rolę matki. Lekarz-ginekolog ma ogromne znaczenie dla każdej kobiety, bez tego specjalisty żadna kobieta nie będzie mogła czuć się spełniona i zadowolona z własnego życia intymnego. Najlepiej mieć tego samego ginekologa przez całe życie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Ważny jest wybór lekarza ginekologa budzącego zaufanie i potrafiącego poradzić kobiecie w jej intymnych wątpliwościach, rozterkach i prowadzić ją przez różne etapy życia. Do lekarza-ginekologa można wybrać się prywatnie, płacąc za wizytę ok. 100 złotych lub nieodpłatnie, zapisując się na wizyty z pewnym wyprzedzeniem. Wybór lekarza należy zawsze do kobiety, jeśli dany ginekolog nie spełnia wymagań to trzeba go zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *