Co słychać na siłowni

Czy da się uzależnić od portali randkowych?

Czy da się uzależnić od portali randkowych?

Internet to prawdziwa kopalnia wszystkiego – informacji, możliwości kontaktu z całym światem, zakupów, pracy, a także… zawierania nowych związków. Dziś, w dobie smartfonów mamy już nie tylko portale randkowe, ale i aplikacje z których możemy korzystać o każdej porze, w każdych okolicznościach. W medycynie coraz to nowsze pozycje zajmują różnego rodzaju uzależnienia, od zakupów, jedzenia, czy internetu, w tym od portali randkowych. No właśnie – czy można się od nich uzależnić?

Kto szuka miłości w sieci?

Czyli inaczej pytając – kto jest najbardziej narażony na uzależnienie od portali randkowych. Oczywiście są to przede wszystkim osoby, które intensywnie poszukują partnera w internecie. Problem pojawia się, gdy poszukiwanie staje się nałogiem. Jak to możliwe? Zaczynamy gubić się, nie nawiązując stałej znajomości nawet z osobami, które wydają nam się atrakcyjne. W zamian szukamy nowych kontaktów, gdzie codzienne konwersacje stają się nieodłącznym elementem naszego życia.

To może być dramat

Uzależnienie od portali randkowych staje się dramatem w sytuacji, gdy dana osoba jest… zajęta. W tym wypadku bowiem mamy do czynienia nie tylko z samym uzależnieniem, ale i zdradą. Oczywiście nie trzeba dodawać, że takie sytuacje w większości przypadków są początkiem końca takiego związku.

Po co szukamy sensu na portalach randkowych?

Wyżej wspomnieliśmy o tym, że tego typu portale służą ludziom do poszukiwania nowych znajomości, w tym związków w internecie. Często jednak odwiedzając przykładowe portale, aplikacje ludzie liczą na tzw. „seks randki”. W ten sposób często szukają nowych doznań, lub zwyczajnie szukają atrakcyjnego dodatku do swojego życia z partnerem.

Internet pełen przestępczości

Wracając jednak do samych portali randkowych. Należy wspomnieć również o parach, które właśnie online znalazły swoje szczęście i zakładają rodziny. Należy jednak pamiętać, że w sieci bardzo dobrze możemy kłamać. W mediach niejednokrotnie mówiło się o sytuacji, gdzie pierwsze spotkanie po nawiązaniu znajomości w internecie kończyło się tragicznie. Temat przestępczości, także na tle seksualnym w internecie jest ważny nie tylko w przypadku dorosłych, ale i nastoletniej młodzieży którą z reguły łatwo jest zmanipulować, a która w szczególności szuka nowych doznań, czy akceptacji, której szuka w internecie. Warto więc dokładnie poznać osobę, którą poznasz w sieci zanim zdecydujesz się na pierwsze spotkanie.

Gdzie i jak szukać pomocy?

Głównym objawem uzależnienia od portali randkowych jest oczywiście wewnętrzny przymus ciągłego kontaktu z użytkownikami danej aplikacji. Ponadto osoba uzależniona zaczyna stopniowo odcinać się od najbliższego otoczenia, w tym także od partnera. Może przejawiać zachowania agresywne, często niekontrolowane. Dochodzi do znacznych zaburzeń relacji między partnerami, w tym relacji w życiu intymnym. Pomóc znacząco może przede wszystkim psychoterapia. Wyżej wspomnieliśmy o przestępczości w internecie, można tam jednak znaleźć i wsparcie, zwłaszcza na forach dotyczących właśnie uzależnienia od portali randkowych.

By: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *